ژاپنی‌ها نوعی ربات با نام ربات گرگ ساخته‌اند که می‌تواند با گرازها و خرس‌ها مقابله کرده و از حمله آنها به شهرها جلوگیری کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان ژاپنی نمونه‌های اولیه یک گرگ رباتیک را در سال ۲۰۱۷ به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار دادند. هدف از ساخت این ربات جلوگیری از حملات ویرانگر گرازها به مزارع کشاورزی بوده است. این ربات می‌تواند با انرژی خورشیدی کار کند.

پس از آزمایش‌های موفقیت آمیز اکنون فروش این محصولات نگهبان نیز گسترش یافته است. شرکت Wolf Kamuy این ربات‌ها را به گونه‌ای توسعه داده که دارای دندان‌های نیش تهدید آمیز چشم‌های قرمز ال ای دی و با سر تکان دهنده هستند. همچنین آنها می‌توانند زوزه‌ای با فرکانس ۹۰ دسیبل در زمان حملات منتشر کنند.

طبق گزارش‌های مربوط به شرکت سازنده این گرگ‌ها علاوه بر عامل بازدارنده حملات گرازها به عنوان عامل مقابله با خرس‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گرگ‌های رباتیک می‌توانند علاوه بر محافظت از محصولات کشاورزی از خود کشاورزان نیز در برابر خطرات محافظت کنند. در حال حاضر تغییرات آب و هوایی و جنگل زدایی باعث شده است تا خرس‌ها یکی از مزاحمین مرگبار در شهرها و روستاها به شمار روند. از طرفی گفته می‌شود حدود ۱۵۰ حمله خرس تاکنون در ۶ دهه گذشته در منطقه اطراف هوکایدو اعلام شده که تنها در سال ۲۰۲۱ باعث مرگ ۴ نفر شده بود.

منبع خبر گرگ رباتیک در ژاپن از شهرها در برابر حمله حیوانات محافظت می‌کند پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.

منبع