پایگاه اینترنتی فناوری اطلاعات ایران

مشاهده کل اخبار فناوری در یک نگاه!

ویزای ایران

انواع ویزای ایران

ویزای ایران، ایران همانند کشور های دیگر جهان ویزای های مختلفی برای ورود دارد که با توجه به تقاضای مسافر و نحوه ورود آن صادر می‌گردد.حال در ادامه با انواع ویزای ایران آشنا خواهید شد.

ویزای ورود چیست ؟ (ویزای نوع A):

در این سبک ویزا که عموما برای سفر های کاری، امور ورزشی، ویزیت تجاری و عیره صادر می‌شود. که لازم به ذکر است متقاضیان این ویزا ها شامل سفارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، شرکت‌های خصوصی و افرادی که دعوت نامه های معتبر از ارگان‌های فوق دارند و و برای کارهایی چون امضای قرارداد، مذاکرات، سرمایه‌گذاری، جلسات رسمی، شرکت در سمینارهای علمی و فرهنگی، مسابقات ورزشی و … سفر می‌کنند.

پیش‌نیاز دریافت ویزای نوع A برای مخاطب:

تکمیل فرم درخواست ویزا

دعوت‌نامه معتبر از سوی نهاد درخواست‌کننده

مصاحبه احتمالی در سفارت

ویزای توریستی (ویزای نوع B): رایج‌ترین نوع ویزای ایران است که از طرف گردشگران برای انجام سفرهای تفریحی درخواست می‌شود. مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست

اسکن گذرنامه

اسکن عکس

برنامه سفر

واچر رزرو هتل

بلیط رفت‌وبرگشت

نکته: مدت اعتبار ویزای توریستی ۲ ماه و مدت زمان اقامت در ایران ۳۰ روز می‌باشد. این ویزا قابل تمدید است. و جهت تمدید به پلیس مهاجرت باید مراجه کرد و اقدامات اولی صورت گیرد.

ویزای زیارتی چیست ؟ (ویزای نوع C):

ایران با توجه به این که جزو یکی از کشورهای مسلمان است و مکان‌های متعدد زیارتی دارد. بسیاری از مسلمانان سراسر جهان تنها به قصد زیارت، به دو شهر زیارتی مشهد و قم سفر می‌کنند. ویزای زیارتی تنها برای مسلمانان صادر می‌شود و افراد غیر مسلمان که قصد بازدید از این دو شهر را دارند باید برای دریافت ویزا نوع B یا همان جهانگردی اقدام نمایند.

The post ویزای ایران appeared first on جیکو.

منبع


منتشر شده

در

توسط