صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

اولويت عرضه محصولات پتروشيمي تامين نياز داخل است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: مجتمع های پتروشیمی موظف به تامین نیاز داخل به صورت کامل بوده و پس از تامین نیاز داخل می توانند اقدام به صادر کردن فرآورده های تولیدی خود کنند.

مهندس عبدالحسین بیات افزود: تامین نیاز داخل راهبرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و خوشبختانه با همکاری بورس کالای ایران عرضه ها به طور منظم انجام شده و نظارت کاملی بر نحوه عرضه محصولات پتروشیمی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که با بهبود نسبی وضعیت اقتصادی کشور های توسعه یافته تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی در سطح جهان افزایش یافته است، گفت: ایران به عنوان دومین قدرت پتروشیمی در منطقه خاورمیانه بیش از ٢٥ درصد از تولید محصولات پتروشیمی را در اختیار دارد و با توجه به طرح های توسعه ای که در سال جاری وارد مدار تولید خواهند شد سهم کشورمان در بازار های بین المللی افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده تنوع محصولات و مقاصد جدید صادراتی به عنوان ٢ راهبرد با هدف صادرات محصولات و فرآورده های پتروشیمی در دستور کار قرار دارد و هر چند در حال حاضر تقاضاهای جدیدی وجود دارد، به علت نیاز داخل و قرارداد های صادراتی پیشین نمی توانیم این تقاضاها را تامین کنیم که امید است تا پایان برنامه پنجم توسعه ایران بتواند تقاضاهای موجود را تامین کند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: امروز ظرفیت تولید پتروشیمی در کشورمان به بیش از ٦٠ میلیون تن رسیده است و با توجه به تنوع تولید محصول و بازارهای متنوع هیچگونه نگرانی در زمینه تامین نیاز داخل و نیز صادرات وجود ندارد.

وی ادامه داد: سال گذشته حدود ١٦ میلیون تن صادرات به ٦٠ کشور جهان داشتیم که ١٢ میلیارد دلار درآمد ارزی برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشت.

بیات ادامه داد: درآمدهای خود را در صنعت پتروشیمی با توجه به برنامه ریزی های انجام شده مورد استفاده قرار می دهیم و خوشبختانه تمام تعهدات ارزی مجتمع های پتروشیمی تامین شده و به موقع پرداخت می شود.

بیات در مورد نحوه تعامل با سازندگان ایرانی اظهار کرد: سازندگان داخلی با هدف خود کفائی با استفاده از فناوری های نوین و دانش روزآمد، بسیاری از نیاز های صنعت پتروشیمی را تامین می کنند و شرکت های توانمند ایرانی توان رقابت با بسیاری از شرکت های خارجی را دارند و در صورت افزایش سطح کمی و کیفی فعالیت های خود می توانند در پروژه های بین المللی و برون مرزی حضور فعال و چشمگیری داشته باشند.

وی گفت :طرح های توسعه ای پتروشیمی با شتاب مناسبی در حال ساخت است و سهم پیمانکاران و سازندگان ایرانی در شتاب بخشی این پروژه های ملی بسیار تاثیرگذار است.

آگوست 6th, 2013 | تعداد بازدید/63 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir