صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

عاقبت جستجوی مطالب غیراخلاقی در اینترنت!

شاید شما به برنامه‌های مخرب یا malwareهایی برخورده باشید که خیلی جالب طراحی شده‌اند، مثلا بعضی از این برنامه‌های مخرب خودشان را جای ضد ویروس جا می‌زنند و به صورت گرافیکی اسکن ویروس را در هارد دیسک‌های شما شبیه‌سازی می‌کنند، این برنامه‌ها نشان می‌دهند که اوضاع کامپیوتر شما خیلی خراب است و اگر زود آستین بالا نزنید و نسخه پولی ضد ویروس کذایی را نخرید، به زودی به مشکل برمی‌خورید. جالب است که نویسندگان این برنامه‌های مخرب، در مواردی به ثروت قابل توجهی هم رسیده‌اند.

07-29-2013 05-09-57 AM

اما دسته‌ای از برنامه‌های مخرب به تازگی رواج پیدا کرده‌اند که باج‌بگیر یا حق‌السکوت بگیر یا ransomware نام دارند و هر کدام به بهانه‌ای متعرض کاربر می‌شوند و تا کاربر پولی پرداخت نکند، سیستمش را قفل می‌کنند یا کاربر را می‌ترسانند.

یک مرد ۲۱ ساله اهل ویرجینیا، به تازگی گرفتار یکی از همین برنامه‌های مخرب شد، این مرد البته کاربر معصوم اینترنت هم نبود و یکی از علایق‌اش نگاه کردن به محتواهای مستهجن در مورد کودکان بود. در غرب این نوع از انتشار مطالب غیراخلاقی اصلا تحمل نمی‌شود و به شدت با آن برخورد می‌شود.

بله! این کاربر تازه دست به کار شده بود که ناگهان متوجه یک پاپ‌آپ روی صفحه نمایش خود شد که به او اخطار می‌داد یا باید جریمه بپردازد یا باید منتظر تعقیب قضایی باشد.

ظاهرا این مرد اصلا اهل رفتن زیر بار حرف زور نبود و در حرکتی عجیب، کامپیوتر خود را به اداره پلیس برد تا بپرسد، آیا به جرم تلاش برای دسترسی به محتواهای مستهجن از آن نوع، پیگردی برایش صادر شده است یا نه.

پاسخ منفی بود، اما پلیس‌ها کامپیوتر این مرد را جستجو کردند و عکس‌های ناپسندی از کودکان از در آن یافت. او فعلا با سه اتهام مختلف، بدون امکان پرداخت وثیقه برای آزادی، بازداشت است!

07-29-2013 05-07-25 AM

می‌بینید که رشته‌ای از حوادث شامل علایق ناپسند، ناآشنایی با اینترنت و برنامه‌های مخرب و حماقت، باعث به درسر افتادن این مرد شده است.

در خبری جداگانه موتور جستجوی بینگ مایکروسافت در انگلیس به کاربرانی که سعی در یافتن تصاویر غیراخلاقی در مورد کودکان داشته باشند، اخطاری به صورت پاپ آپ می‌دهد.

منبع: + و +

جولای 29th, 2013 | تعداد بازدید/44 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir