صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

فقط یک‌صدم گزارش حادثه قم خوانده می‌شودفقط یک‌صدم گزارش حادثه قم خوانده می‌شود

سال گذشته در جلسه استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر سابق کار، تعاون و رفاه اجتماعی، محمود‌احمدی‌نژاد‌فیلمی منقطع و بی‌کیفیت از دیدار فاضل لاریجانی – یکی از 5 برادر لاریجانی – با سعید مرتضوی را منتشر کرد تا نشان دهد زدو بندهایی در کار است و علی لاریجانی به پاسخ برآمد که به فرض اگر برادرش خلافی مرتکب شده به او چه ربطی دارد و رئیس‌جمهور را با شبه جمله «به سلامت» بدرقه کرد. یک هفته بعد از این ماجرا که از قضا تاریخ در تقویم به سالروز پیروزی انقلاب و 22بهمن رسیده بود عده‌ای خودسر با پرتاب لنگه کفش و مهر سخنرانی علی لاریجانی در حرم حضرت‌معصومه را به هم زدند.

حالا نزدیک به 6 ‌ماه پس از آن ماجرا اسامی مسببان اصلی آن حادثه در گزارش 700صفحه‌ای مجلس آمده است، گزارشی که به مذاق خیلی‌ها خوش نیامده و در روزهای گذشته طیفی از نمایندگان منتسب به جبهه پایداری و حامیان دولت اعتبار آن را زیر سؤال برده‌اند. علاوه بر آنکه جواد کریمی قدوسی یکی از همین نمایندگان اعتبار گزارش کمیسیون امنیت ملی را زیر سؤال برده و در اثنای سخنانش افشا کرده بود که نام گروه حلقه‌ پرتو و مؤسسه مربوط به آیت‌الله مصباح در این گزارش آمده است، روح‌الله حسینیان از اعضای جبهه پایداری هم مدعی شده بود کمیته دیگری برای بررسی آن حادثه تشکیل خواهد شد.

با وجود فشارهای مختلف برای قرائت نشدن این گزارش، در روزهای گذشته بخش‌هایی از گزارش به بیرون مجلس درز کرد. آنجا که مهدی دواتگری به آن اشاره کرده و گفته بود اعضای کمیته در کنار دیدار با مراجع، برای تهیه گزارش، تقاضای ملاقات با آقای مصباح و مسئولان مؤسسه امام‌خمینی(ره) را داشته که «آنها شرایط و امکان این ملاقات را فراهم نکردند.» از سوی دیگر گفته می‌شود نام برخی نمایندگان مجلس، شخصیت‌های پرنفوذ و نیز نهادهایی به‌عنوان عوامل و محرکان اصلی این حادثه در گزارش مورد اشاره قرار گرفته است. یک منبع مطلع در روزهای گذشته به سایت عصر ایران گفته بود که در این گزارش نام 2نماینده مجلس و رئیس دفتر یکی از شخصیت‌های مشهور در شهر قم به‌عنوان عاملان و محرکان اصلی بر هم زدن سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آمده است.

دیروز سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با سایت خانه ملت ارگان رسمی مجلس گفت: پس از آماده‌سازی گزارش حادثه 22بهمن قم و قرائت و تصویب آن در کمیسیون امنیت ملی مجلس، افراد مختلفی در مصاحبه‌ها یا موضع‌گیری‌ها در نشریات وابسته به‌خود و حتی گاه به‌صورت تلفنی یا حضوری، به اعضای کمیته بررسی اهانت کردند و تهمت زدند و حتی تهدید کردند اگر این گزارش قرائت شود، فلان می‌شود و چنان می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این سؤال که این تهدید و فشارها از چه کانال‌هایی صورت گرفته؟ ادامه داد: یکی از مقامات ارشد دولت، با یکی از اعضای کمیسیون به‌صورت تلفنی صحبت و تهدید کرده اگر این گزارش قرائت شود، نمی‌گذاریم در دوره بعد رأی بیاورید. منصور حقیقت پور نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی هم از این تهدیدات پرده برداشته و گفته که رئیس کمیسیون امنیت ملی در روزهای گذشته به‌خاطر این گزارش تهدید شده است و از این‌رو امروز در صحن علنی مجلس فیلم حادثه قم پخش می‌شود. او با تأکید بر اینکه به‌طور حتم انجمن حجتیه از شیوه گزارش حادثه ۲۲بهمن قم راضی نخواهد بود، بیان کرد: قطعاً در آینده نزدیک با عوامل بروز این حادثه برخورد جدی خواهد شد.

درپی حادثه قم رهبر معظم انقلاب فرمودند: اینکه عده‌ای برخی را ضدولایت و ضد‌بصیرت بنامند و شعار بدهند نظیر آنچه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام(ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند.

جولای 28th, 2013 | تعداد بازدید/46 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir