صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

دیگر بدون نیاز به نصب اپلیکیشن در تبلت یا گوشی خود، می‌توانید از نسخه وبی فلیپ‌بورد استفاده کنید

فلیپ‌بورد یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها است، زمانی فقط نسخه iOS‌ این اپ در دسترس بود، همان زمان یکی از دلایل من برای خرید آی‌پد نصب همین اپ و بهره‌گیری از آن بود. مدتی بعد نسخه اندروید فلیپ‌بورد هم آمد.

تحول دیگر در بهار امسال به موقوع پیوست، زمانی که فلیپ‌بورد به کاربران خود امکان داد مطالب برتر را گلچین کنند و به آسانی وارد یک مجله شخصی کنند.

اما حالا شاهد یک تحول بزرگ‌تر هستیم، از این به بعد می‌توانید از نسخه وبی فلیپ‌بورد هم استفاده کنید، یعنی شما بدون نیاز به داشتن یک موبایل هوشمند یا تبلت، می‌توانید در همان مرورگر پی‌سی خودتان هم فلیپ‌بورد را ببینید!

07-23-2013 07-46-26 PM

این تحول بزرگی است و حتی شاید برای کاربران ایرانی از جهاتی مهم‌تر باشد.

– خواهی نخواهی تعداد زیادی از مردم ایران از داشتن گوشی‌های هوشمند و تبلات یا یک اتصال اینترنت موبایلی با سرعت قابل قبول محرومند، حالا این قشر محروم هم می‌توانند فلیپ‌بورد را ببینند.

– با این کار فلیپ‌بورد همیشه و همه جا در دسترس خواهد بود و تعداد کاربرانش بیشتر خواهد شد. پس غلوآمیز نیست که بگوییم، فلیپ‌بورد با کار یکی از پادشاهان ارائه محتوای پردازش‌شده خواهد شد.

حدس من این است که این کار باعث جهشی در روند رشد فلیپ‌بورد خواهد شد.

– حتی اگر شما موبایل و تبلت داشته باشید، باز هم دیدن فلیپ‌بورد در صفحه عریض مانیتورها لطف خاص خود را دارد. باید ببینید که جادوی HTML5 و یک طراحی ریسپانسیو چه کرده است.

به طراحان وب توصیه می‌کنم حتما نسخه وبی فیلپ‌بورد را ببینند تا در طراحی‌های خود از آن ایده بگیرند.

07-23-2013 07-48-07 PM

– البته باید بگویم که نسخه وبی فلیپ‌بورد چیزهایی کم دارد، مثلا شما نمی‌توانید مطلبی را لایک کنید یا ناتیفیکیشن‌ها را ببیید، جستجو هم نمی‌توانید بکنید.

نسخه وبی فلیپ‌بورد البته دقیقا مثل نسخه اپی آن نیست. یعنی این طور نیست که شما بتوانید وارد حساب خود در فلیپ‌بورد شوید و بعد مثل اپ، کل مجلاتی را که ثبت‌نام کرده‌اید، ببینید.

در حال حاضر شما می‌توانید فقط یک مجله را ورق بزنید. حدس من این است که در حال حاضر فلیپ‌بورد دوست ندارد، همه ویژگی‌های اپ را در نسخه وبی هم مهیا کند، شاید این هراس را دارد که از میزان تمایل به نصب اپ با این کار کاهش پیدا کند.

اما این سؤال پیش می‌آید که چطور لینک یک مجله خاص را پیدا کنیم تا بتوانیم نسخه وبی آن را ببینیم؟

07-23-2013 07-49-59 PM

 برای این کار در صفحه اول یک مجله باید روی Share تپ کنید، در این صورت لینک مجله ظاهر می‌شود و می‌توانید این لینک را برای خودتان ایمیل کنید یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

– تفاوت دیگر نسخه وبی و اپ این است که در نسخه وبی، کلیک روی یک مطلب، شما را مستقیما به سایت اصلی می‌برد و شما به سبک اپ فلیپ‌بورد، نسخه تر و تمیز و بهینه شده مطلب را نمی‌بینید.

– ورق زدن مجله هم می‌تواند به شیوه‌های مختلف صورت بگیرد، برای من ورق زدن با چرخ ماوس از همه آسان‌تر بود.

مجله یک پزشک را در فلیپ‌بورد در اینجا ببینید و ورق بزنید.

جولای 24th, 2013 | تعداد بازدید/59 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir