صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

فرار صدها تروریست خطرناک از زندان ابوغریب عراقفرار صدها تروریست خطرناک از زندان ابوغریب عراق

به گزارش واحد مرکزی خبر ، این حمله مرگبار به امنیتی ترین زندان عراق در حالی صورت می گیرد که یکشنبه شب بمبگذاران انتحاری خودروهای مملو از مواد منفجره را به طرف دروازه های زندان ابوغریب در حومه بغداد راندند و راه خود را باز کردند. مهاجمان مسلح نیز با خمپاره و نارنجک به نگهبانان زندان حمله کردند.

گروهی دیگر از شبه نظامیان نیز در نزدیکی جاده اصلی منتهی به زندان موضع گرفته بودند و با نیروی کمکی که از بغداد رسیده بود ، مقابله می کردند. در درگیری ها که تا صبح روز دوشنبه طول کشید ، چند نیروی پلیس و چهار شبه نظامی کشته شدند.

با ورود بالگردهای ارتش ، نیروهای امنیتی کنترل زندان را مجددا به دست گرفتند. اما تا آن زمان ، صدها زندانی موفق به فرار شدند. به گفته یک مقام مسئول ، شمار زندانیان فراری که اکثرا از اعضای ارشد القاعده اند ، به پانصد نفر رسیده است.

خشونت ها این نگرانی را به وجود آورده است که عراق بار دیگر وارد یک جنگ تمام عیار داخلی شود.

سخنگوی وزارت دادگستری عراق در نشست خبری در بغداد درباره حمله همزمان افراد مسلح به دو زندان التاجی و ابوغریب گفت: نه تروریست با کمربند انفجاری و سه خودروی بمبگذاری شده که سه انتحاری راننده آنها بودند، در حمله به زندان التاجی به کار گرفته شد.

الفریجی افزود: تروریست ها از بیش از صد گلوله خمپاره و دهها گلوله آر پی جی هفت در حمله به زندان التاجی استفاده کردند. اینها به غیر از عملیات با استفاده از سلاحهای سبک بود.

وسال الفریجی با تاکید بر ناکام ماندن حمله به دو زندان التاجی و ابوغریب خاطر نشان کرد: زندانبانان و نیروهای امنیتی مسئول حفاظت از زندانها با تروریستها در این دو زندان درگیر شدند و اوضاع را کنترل کردند.

جولای 23rd, 2013 | تعداد بازدید/58 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir