صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

اپلیکیشن locket : با گذاشتن آگهی در «لاک اسکرین» موبایل خود، پول دربیاورید!

روزانه چند بار صفحه قفل یا «لایک اسکرین» گوشی خود را نگاه می‌کنید؟ تحقیقات نشان داده‌اند که بیشتر کاربران روزانه بیش از ۱۰۰ بار به این صفحه نگاه می‌کنند.

پس می‌شود ادعا کرد صفحه لاک اسکرین گوشی، از هر وب‌سایتی بیشتر بازدیدکننده دارد، همین مطلب باعث شده که به تازگی یک اپلیکیشن جالب به نام locket آماده شود که کارش نمایش آگهی در لاک اسکرین گوشی‌های اندرویدی است.

خب، آخر کدام آدم سالمی می‌آید و لاک اسکرین گوشی‌اش را محل نمایش آگهی می‌کند؟!

صاحبان اپلیکیشن locket برای تشویق کاربران به نصب و مراجعه به  آگهی‌ها تصمیم گرفته‌اند که به کسانی که این اپلیکشن را نصب کنند، پول پرداخت کنند!

همان طور که در تصویر زیر می‌‌بینید، بعد از نصب اپ، کاربر بعد از مشاهده لاک اسکرین می‌تواند آیکون قفل را سوایپ کند (در این صورت گوشی از قفل خارج می‌شود، کاربر آگهی‌ای نمی‌بیند و پولی هم نمی‌گیرد) یا اینکه آیکون یک سنت را به داخل بکشد، که در این صورت وارد صفحه آگهی می‌شود و یک سنت برایش پس‌انداز می‌شود.

07-20-2013 12-52-12 PM

locket سقف پرداخت دارد و در هر ساعت بیشتر از سه سنت برای کاربر کنار نمی‌گذارد، بنابراین سوایپ بیشتر از ۳ بار در ساعت، فایده‌ای برای کاربر ندارد.

با این روند اگر کسی ۱۲ ساعت در روز فعال باشد، روزانه ۳۶ سنت و در عرض یک سال حدود ۱۳۰ دلار کاسبی می‌کند.

هر وقت کاربر دوست داشت ، در صورتی که پول پس‌انداز شده برای او به ۱۰ دلار رسیده باشد، پول وارد حساب «پی‌پل» او می‌شود.

«یونا کیم» ۲۴ ساله، مؤسس  locket است، ممکن است اصلا شما دوست نداشته باشید که locket را نصب کنید، ولی ایده این اپ به نظر جالب می‌آید.

locket سعی می‌کند یک محیط خشک نمایش آگهی نباشد و مثلا با گرفتن سن و جنس و علایق کاربر، آگهی‌های متناسب به او نمایش بدهد، تصور کنید که به کسی که به سینما علاقه دارد، آگهی‌ و تریلر فیلم‌ها نشان بدهد، چندان غیرقابل تحمل نیست.

البته مشخص است که برای ما کاربران ایرانی عملا نصب اپلیکیشن از جنبه مادی جذابیت ندارد، چون به احتمال زیاد هزینه اینترنت موبایلی ناشی از سه بار سوایپ در ساعت روی آگهی‌ها، بیش از درآمد حاصله خواهد بود! اما برای یک کاربر فرنگی، شاید نصب اپ، توجیه داشته باشد.

07-20-2013 12-35-23 PM

به احتمال زیاد در آینده از این مدل نمایش آگهی روی گجت‌ها بیشتر خواهیم شنید. پیش از این هم در مورد کیندل آمازون شاهد نمایش‌های آگهی‌های متناسب با منطقه جغرافیایی کاربر در قالب «پیشنهادات ویژه» بودیم، همین مطلب باعث شده بود که قیمت خرید کیندل پایین بیاید.

فیس‌بوک هم چند وقت پیش یک لانچر اندروید به نام Home عرضه کرد که در این لانچر گاهی آگهی نمایش داده می‌شود.

جولای 21st, 2013 | تعداد بازدید/51 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir