صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

اجاره فضای مدارس به کانون زباناجاره فضای مدارس به کانون زبان

چندی پیش بود که مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش تصمیم گرفتند پای کانون زبان، وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به مدارس باز کنند و اخیرا هم تفاهمنامه‌ای در این‌باره امضا شده است.براساس این تفاهمنامه کانون زبان در مدارس دولتی می‌تواند کلاس زبان دایر کند و به نوعی فضای مدارس دولتی به کانون زبان اجاره داده می‌شود تا شاید وعده چند سال پیش وزیر آموزش و پرورش مبنی بر درآمدزا بودن مدارس دولتی تا حدی عملی شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه دانش‌آموزان دوره متوسطه (متوسطه اول و متوسطه دوم) می‌توانند در کلاس‌های زبان ثبت‌نام کنند، به فارس گفت: شرکت دانش‌آموزان در این کلاس‌ها داوطلبانه و اختیاری است.
ابراهیم سحرخیز افزود: این طرح با هدف «پاسخگویی به نیاز و استقبال دانش‌آموزان»، «ارتقای کیفیت کلاس‌های فوق‌برنامه آموزش زبان انگلیسی» و «حضور دانش‌آموزان در محیط‌های مناسب آموزشی برای زبان‌آموزی» انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه کلاس‌های آموزش زبان به 2شیوه در مدارس تشکیل می‌شود، گفت: در شیوه اول، کلاس زبان‌آموزی در نوبت دوم (نوبت خالی) مدارس و در چارچوب کلاس‌های فوق برنامه مدارس تشکیل می‌شود.وی با بیان اینکه مدیریت اجرایی این کلاس‌ها بر عهده مدیر و عوامل اجرایی مدرسه محل اجرای کلاس‌هاست، ادامه داد: کتاب و محتوای آموزشی کلاس‌ها توسط کانون زبان تهیه می‌شود و پس از تأیید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

پیش از این معاون آموزش متوسطه وزیر گفته که چرا در متون انگلیسی که به دانش‌آموزان ایرانی درس داده می‌شود؛ باید اسامی خارجی همچون «مری» و «جک» باشد به‌طور حتم با اسامی حسن، حسین، نقی و تقی هم می‌شود 2نفر انگلیسی با هم مکالمه کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش به شیوه دوم تشکیل کلاس‌های زبان اشاره کرد و اظهار داشت: ادارات آموزش و پرورش مناطق می‌توانند فضای مازاد مدارس را مطابق با ضوابط و مقررات حسب مورد مواد 14یا 43قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به کانون زبان ایران اجاره دهند.

جولای 15th, 2013 | تعداد بازدید/58 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir