صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

آغاز مطالعات جامع توسعه صنايع پتروشيمي در برنامه هفتم

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در تلاش هستیم تا پایان برنامه پنجم و آغاز برنامه ششم، صنعت پتروشیمی ایران هیچ گونه کمبودی نداشته باشد و با توجه به همین برنامه ریزی ها، دورنمای تدوین برنامه هفتم توسعه صنعت پتروشیمی در حال تدوین است.

مهندس رمضان اولادی گفت: در برنامه ششم، به توسعه صنایع تکمیلی توجه ویژه شده  و تکمیل زنجیره در صنعت پتروشیمی به عنوان یک راهبرد، اندیشیده شده است که امیدواریم تا افق 1404 بتوانیم به جایگاه نخست پتروشیمی در منطقه دست یابیم.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: در این ویرایش بازنگری محصولات عمده با توجه ویژه به زنجیره ارزش، شاخص دسترسی به فناوری به اضافه شاخص های قبلی و نیز توجه به مزیت های نسبی موجود در کشور بررسی شده است.

اولادی افزود: ارائه نتایج بررسی مطالعه های انجام شده درباره محصولات عمده بر اساس شاخص های بازار و اقتصادی در کنار بررسی و ارائه 10 زنجیره اصلی با توجه به در نظر گرفتن محصولات عمده در قالب این زنجیره ها از دیگر فعالیت های انجام شده در ویراش این برنامه است.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: اولویت بندی زنجیره اصلی، تدوین مبانی و الزام های جدید در تحقق برنامه ها و تدوین چشم انداز در پایان برنامه ششم، از دیگر موارد مورد بررسی به شمار می رود.

وی اظهار کرد: بررسی اجمالی بازار و اقتصاد زنجیره ها با توجه به اولویت تعیین شده و ارائه گزارش های مربوط به هر زنجیره، یکی از نکات بسیار مهم در فاز دوم است.

اولادی تصریح کرد: بررسی مناطق جدید توسعه مانند چابهار، لاوان و قشم و استفاده از نتایج بررسی ها در تدوین برنامه ششم مورد توجه در برنامه ریزی های شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: استفاده از نتایج برنامه های توسعه صنایع تکمیلی که از سوی دفتر توسعه صنایع پایین دستی انجام می شود، با هدف اطمینان از تامین محصولات پتروشیمی مورد نیاز صنایع تکمیلی در برنامه ششم توسعه، نقشی تعیین کننده دارد.

اولادی تصریح کرد: این مدیریت در نظر دارد با اجرای پروژه آینده نگاری صنعت پتروشیمی، آینده های باور پذیر صنعت پتروشیمی کشور را در افق 1404با برنامه ریزی،ارزیابی و چگونگی راه های دستیابی به چشم انداز تدوین شده را بررسی کند.

 

جولای 15th, 2013 | تعداد بازدید/80 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir