صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

بازگشت به فناوری‌های گذشته: دولت روسیه ده هزار پوند را صرف خرید ماشین تحریر کرده است

ماشین تحریرها تقریبا منقرض شده‌اند و امروزه کمتر کسی را می‌توانیم پیدا کنیم که از آنهااستفاده کند، ولی به تازگی سازمان امنیت فدرال روسیه که مسئول حفظ امنیت ارتباطات کرمیلن و نیز ولادیمیر پوتین است، مبلغی حدود ۴۸۶ هزار روبل، معادل ۱۰ هزار پوند را صرف خرید ماشین تحریرهای الکترونیک کرده است. چرا؟

گویا مقامات امنیتی متوجه شده‌اند که هر سند و مدرکی که به صورت دیجیتال ضبط شود، بالقوه امکان شنود و انتقال به غیر را دارد، ویکی‌لیکس و افشاگری‌های اداوارد اسنودن، دولت روسیه را متوجه این مطلب کرده است که علیرغم همه احتیاط‌ها همیشه این خطر وجود دارد، علاوه بر این فاش شده است که در زمان ریاست‌جمهوری دیمیتری مدودف، هنگامی که به اجلاس گروه ۲۰ در لندن رفته بود، از وی استراق سمع صورت می‌گرفت.

همه اینها نشان می‌دهد که فناوری‌های دیجیتال کنونی ما امنیت لازم را ندارند. در مقابل اسناد کاغذی را نمی‌شود در یک چشم بر هم زدن انتقال داد، یا در یک حافظه فلش ضبط کرد و به بیرون برد، اگر هم سندی به بیرون برود، از روی طرح خاص چاپ حروف، می‌توان پی برد که کدام ماشین تحریر آن را نوشته است.

واضح است که این ترفند را فقط در مورد کسر کوچکی از اسناد می‌شود، مورد استفاده قرار داد.

این بازی موش و گربه به کجا خواهد رسید؟ نکند به دوره انتقال اطلاعات با میکروفیلم برسیم؟!

به هر حال حتی اگر اسناد مهم با ماشین تحریر، ثبت شوند و به صورت کاغذی نگهداری شوند، امکانش هست که کسی بیاید و از آنها عکس بگیرد و با همان فرمت عکس یا بعد از تبدیل به متن با استفاده از نرم‌افزارهای OCR ایمیل‌اش کند، فقط فرایند کمی مشکل می‌شود.

گویا کرمیلین نوارهای جوهر نوعی از ماشین تحریر موسوم به Adlew TWEN 180 را سفارش داده است، این ماشین تحریر ساخت آلمان، در دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ بسیار محبوب بود. البته مشخص نیست که خود ماشین تحریرهای سفارش داده شده از همین نوع باشند.

07-12-2013 09-14-28 AM

منبع

جولای 13th, 2013 | تعداد بازدید/56 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir