صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

متقاضیان گواهینامه‌های پایه یک رانندگی برای ثبت‌نام مراجعه کنند


از هفته آینده


متقاضیان گواهینامه‌های پایه یک رانندگی برای ثبت‌نام مراجعه کنند

به گزارش همشهری آنلاین، سرهنگ احمد رستمی با اشاره به اینکه بر اساس آیین‌نامه سال 84 پنج پایه و 11 گروه برای گواهینامه‌های رانندگی در نظر گرفته شده بود، گفت: با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که تعداد گواهینامه‌های رانندگی بسیار متنوع است لذا بر اساس آیین‌نامه جدید مصوب سال 90 و موافقت ریاست پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گواهینامه‌های رانندگی به پنج گروه موتورسیکلت، پایه سه، پایه دو، پایه یک و ویژه تبدیل شد.

وی افزود: با توجه به مصوبه جدید و تجمیع گواهینامه‌های رانندگی، در مرحله اول مقرر شد به متقاضیان دریافت گواهینامه‌های گروه‌های پایه “ت” که هم اکنون دارای گواهینامه‌های “ب2″، “پ1” و “پ2” هستند گواهینامه پایه یک داده شود.

معاون فنی مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی افزود: بر این اساس این دسته از متقاضیان که باید حداقل 25 سال سن داشته باشند و اگر دارای گواهینامه “ب2” هستند حداقل 2 سال از زمان صدور گواهینامه‌شان گذشته باشد، برابر ابلاغیه صادره از هفته آینده به واحدهای صدور گواهینامه راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور مراجعه کرده و جهت ثبت‌نام و شرکت در آزمون‌های نظری و عملی مربوطه برای اخذ گواهینامه رانندگی پایه یک اقدام کنند.

به گفته وی دریافت‌کنندگان گواهینامه پایه یک می‌توانند نسبت به رانندگی با تمام وسایل نقلیه بجز موتورسیکلت و وسایل نقلیه ویژه (شامل کشاورزی، عمرانی، کارگاهی و صنعتی) اقدام کنند.

معاون فنی مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به این که هم‌اکنون متون آموزشی و دوره‌هایی که باید برای دریافت گواهینامه‌های جدید طی شود تدوین و تعیین و به آموزشگاه‌های رانندگی نیز اعلام شده است به ایسنا گفت: بر این اساس در آینده نزدیک تمام گواهینامه‌های صادره بر اساس آیین‌نامه جدید و به صورت هوشمند خواهد بود.

وی افزود: بر اساس آمارها سالانه حدود 1.5 میلیون جلد گواهینامه جدید در کشور صادر می‌شود.

جولای 13th, 2013 | تعداد بازدید/84 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir