صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

سؤال این است که چه کسی سوم می‌شود؟ ال جی، سونی، هواوی یا یک شرکت دیگر؟

ما در بازه زمانی به سر می‌بریم که در آن جدال برای کسب مقام سوم در دنیای گوشی‌های موبایل جذاب‌تر از رقابت برای رسیدن به جایگاه اول شده است!

اپل و سامسونگ از بقیه رقبا پیش افتاده‌اند و بعید به نظر می‌رسد که سال بعد یا حتی پس از آن، شرکتی بتواند این دو را تهدید کند.

اما پس از این دو، چند شرکت هستند که سخت طالب کسب مقام سومی هستند. سه مدعی بزرگ برای این کرسی، ال جی، هواوی و سونی هستند.

07-09-2013 10-13-15 AM

ال جی: ۴۵ میلیون

هر سه این شرکت‌ها، طرح‌های جاه‌طلبانه‌ای برای ادامه سال میلادی جاری دارند. ال جی به گوشی G2 که حدود یک ماه دیگر در ۷ آگوست در همایش نیویورک رونمایی می‌شود، امید زیادی دارد. اننتظار می‌رود، بازار عکس‌العمل خوبی به این گوشی نشان بدهد.

ال جی می‌خواهد که دست‌کم ۱۰ میلیون دستگاه G2  به فروش برساند، این شمارگان تولید البته در مقایسه با گلکسی اس ۴ سامسونگ، چیز خاصی نیست، اما برای شرکت نسبتا کوچکی مثل ال جی، فروش خوبی محسوب می‌شود.

07-09-2013 10-13-37 AM

LG Optimus G

ال جی با افق امیدوارکننده G2 و موفقیت گوشی‌های اپتیموس G و اپیتیموس G پرو، در سه ماه اول سال ۲۰۱۳ جایگاه سوم بازار موبایل را به خود اختصاص داد. حالا هدف ال جی فروش ۴۵ میلیون دستگاه گوشی است تا پایان سال است که ۵ میلیون دستگاه بیشتر از هدف اولیه این شرکت در آغاز سال است.

هواوی: ۶۰ میلیون

هواوی که بازار خوب داخلی چین را هم دارد، اصلا به کمتر از فروش ۶۰ میلیون دستگاه گوشی موبایل راضی نیست. این هدف شاید بلندپروازانه به نظر برسد، اما این شرکت با کارت‌هایش خوب بازی می‌کند، انتظار می‌رود هواوی از رایج شدن فناوری LTE در چین حداکثر استفاده را کند و گوشی‌های پشتیبان‌کننده از این پروتکل را به مشتری‌های داخلی بفروشد.

در سطح بین‌المللی هم این شرکت به عرضه مدل‌های جذابی مثل Ascend P6 ادامه می‌دهد، گوشی‌ای که در حال حاضر باریک‌ترین گوشی دنیاست.

07-09-2013 10-13-58 AM

Huawei Ascend Mate

آیا هواوی واقع‌بین است؟

سال پیش هم هدف هواوی فروش ۶۰ میلیونی بود، که محقق نشد، آیا امسال، سال متفاوتی برای هواوی خواهد بود؟

سونی: ۴۲ میلیون

سونی «اسب سیاه» میدان تاخت و تاز شرکت‌های تولیدکننده موبایل محسوب می‌شود. بعد از مدت‌ها که این شرکت زیر سایه شرکت‌های دیگر بود و گوشی‌هایش از نظر مشخصات فنی، طراحی و نرم‌افزار عقب بودند، در سال ۲۰۱۲ این شرکت تکانی به خود داد.

مقامات این شرکت به رسانه‌های چینی که برای بازتاب اخبار مربوط به گوشی Xperia Z Ultra آمده بودند، گفته‌اند که هدفشان فروش ۴۲ میلیون گوشی در سال ۲۰۱۳ است تا بتوانند جایگاه سومی گوشی‌سازها را به چنگ آورند.

Xperia Z و گوشی‌های مشابه آن، نسبتا موفق بوده‌اند، انتظار می‌رود که Z Ultra هم رقیب خوبی برای سری گلکسی نوت سامسونگ شود.

07-09-2013 10-14-16 AM

Sony Xperia Z

اما شاید امید سونی گوشی i1 باشد که به آن هونامی هم گفته می‌شود، گفته می‌شود که این گوشی نخستین گوشی‌ای است که تحت راهبرد تازه سونی ساخته می‌شود، راهبردی که به آن One Sony می‌گویند.

طبق راهبرد One Sony که رئیس این شرکت -کاز هیرای- سعی در پیش بردن آن دارد، در ساخت هر محصول این شرکت باید از همه ظرفیت‌های تخصصی شرکت استفاده شود.

به عبارت دیگر باید در i1 شاهد فناوری‌های سطح بالای سونی در زمینه عکاسی یا صفحه نمایش باشیم.

نتیجه‌گیری

بالاخره چه کسی سوم خواهد شد؟ اگر بر برآوردهای حال حاضر تکیه کنیم، باید بگوییم: هواوی.

اما تاریخ نشان داده است که تعیین هدف یک چیز است و رسیدن به آن و تحقق بخشیدنش، چیز دیگر!

بهترین سناریو برای اندروید این است که هر سه شرکت به هدفشان برسند و باعث ایجاد فشار بر اپل و سامسونگ شوند. هر دوی این غول‌ها علایمی از کند شدن و سستی را از خود بروز داده‌اند، در زمان‌های مثل این، تازه به دوران رسیده‌ها، حداکثر استفاده را می‌کنند.

در این صورت مصرف‌کننده‌ها هستند که بیشترین سود را خواهند برد.

منبع

جولای 10th, 2013 | تعداد بازدید/59 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir