صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

نخستین فروشگاه مجازی و هوشمند دنیا در سئول افتتاح شد

گرچه فروشگاه‌های آنلاین و مجازی بی‌شمار هستند، اما کاری که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی کره جنوبی کرده است، بسیار جالب و مبتکرانه است.

Homeplus دومین فروشگاه زنجیره‌ای خرده‌فروشی در کره جنوبی است، این شرکت به تازگی در شهر پرجمعیت ۱۰ میلیونی سئول، در ایستگاه متروی Seolleung یک فروشگاه ویژه افتتاح کرده است:

قفسه‌های کالای این فروشگاه، همواره مملو از کالا هستند، کالاهایی از شیر و سیب گرفته تا کیسه‌های برنج و کوله‌پشتی مدرسه، اما هیچ از این کالاها واقعی نیستند، مشتری‌های فقط تصویر آنها را به صورتی طبیعی و واقع‌نما در قفسه‌هایی که چیزی بیشتر از صفحات نمایش بزرگ نیستند، می‌بینند.

07-08-2013 08-39-28 AM

مشتری‌ها برای خرید کالا باید نسخت اپلیکیشن اندروید فروشگاه را نصب کنند، بعد برای خرید گوشی هوشمند خود را سمت بارکد کالاها بگیرند، دست آخر سفارش آنها ثبت می‌شود و وقتی آنها شب‌هنگام به خانه برمی‌گردند، در ساعت مناسب کالا دم در خانه به آنها تحویل داده می‌شود.

07-08-2013 08-39-48 AM

البته هیچ اجباری به حضور فیزیکی مردم در این فروشگاه نیست، برای مثال اگر کسی متوجه شود که آب معدنی موجود در خانه در حال اتمام است، کافی است که اپلیکیشن Homeplus را اجرا کند، بارکد آب‌معدنی‌ها را اسکن کند تا آب‌معدنی بعدا به خانه یا شرکت‌اش تحویل داده شود.

07-08-2013 08-40-11 AM

بنابراین گرچه فروشگاه‌های آنلاین و مجازی چیز تازه‌ای نیستند، اقدام Homeplus در ایجاد یک جلوه فیزیکی عینی از فروشگاه‌های مجازی، ابتکاری است.

07-08-2013 08-40-35 AM

منبع

جولای 9th, 2013 | تعداد بازدید/51 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir