صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

پردیس تئاتر ایران این هفته به بهره‌برداری می‌رسد


پايان ساخت بزرگ‌ترين مركز تئاتر كشور در جنوب شرق تهران


پردیس تئاتر ایران این هفته به بهره‌برداری می‌رسد

علی‌اصغر مونسان با اعلام این خبر افزود: این مرکز به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز تئاتر کشور در جنوب شرق پایتخت (منطقه15) و درمجاورت فرهنگسرای خاوران ساخته شده است که این هفته به بهره ‌برداری می‌رسد. این مجموعه دارای 6سالن حرفه‌ای برای برگزاری و اجرای تئاتر و موسیقی است. این پروژه در زمینی به مساحت 28هزار مترمربع و با زیربنایی در حدود 16هزارو500 مترمربع ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در قالب این پروژه یک کارگاه دکور و 2ساختمان در سطح اشغال 8هزار مترمربع ساخته شده، اضافه کرد: حدود 20هزار مترمربع از فضای این مرکز محوطه‌سازی شده که بر جذابیت و زیبایی بصری این مجموعه افزوده است.

مونسان فضاهای مرکز تئاتر حرفه‌ای شهر را در چند مجموعه فضاهای روباز، سالن‌های نمایش، فضاهای انتظار، فضاهای پشتیبانی، فعالیت‌های آموزشی و جمعی و فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی دسته‌بندی کرد. سالن نمایش اصلی، سالن نمایش تئاتر تجربی، سالن نمایش تئاتر عروسکی، سالن نمایش سینما و آمفی‌تئاتر، اتاق‌های پشت صحنه و سالن‌های تمرین، کارگاه ساخت دکور، کارگاه خیاطی، کتابخانه تخصصی و اینترنت، گالری‌ها، نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشی، رستوران، فروشگاه، سالن بازی کودکان، غرفه‌های فروش محصولات فرهنگی، بخش اداری و فضاهای ویژه شامل محل اجرای نمایش‌های خیابانی، آیینی و سنتی بخش‌های مختلف این مجموعه را تشکیل داده‌اند.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران ادامه داد: سالن نمایش اصلی این مجموعه در فضایی به وسعت 2هزارو400مترمربع و با ظرفیت یک هزار نفر پیش‌بینی شده و در کنار آن 4سالن نمایش تجربی هر یک به ظرفیت 150نفر، سالن اجرای تئاتر عروسکی با ظرفیت 120نفر و نیز سالن نمایش فیلم و آمفی تئاتر با ظرفیت 150نفر درنظر گرفته شده است.

جولای 5th, 2013 | تعداد بازدید/77 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir