صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

یک اپلیکیشن چقدر باید دانلود شود تا در فهرست اپلیکیشن‌های برتر فروشگاه اپلیکیشن اپل قرار بگیرد؟

زمانی که اپ استور، جوان بود، مدام می‌دید که اپلیکیشن‌های تازه‌ای در فهرست اپلیکیشن برتر قرار می‌گیرند، این طوری می‌توانستید خیلی ساده متوجه اپلیکیشن‌های محبوب بشوید، اما از زمانی که ابراپلیکیشن‌هایی مثل انگری بردز یا «فروت نینجا» آمدند، تعادل به هم خورد و دیگر خیلی دشوار است که اپلیکیشنی بتواند آنقدر دانلود و فروش داشته باشد که در فهرست اپلیکیشن‌های برتر قرار بگیرد.

اما به راستی یک اپلیکیشن چقدر باید فروش داشته باشد که بتواند در این فهرست قرار بگیرد؟

به تازگی Distimo برآوردی ارائه داده است:

برای اینکه جزو ۱۰ اپلیکیشن برتر پولی قرار بگیرید، باید اپلیکیشنی بنویسید که روزانه بیش از ۴ هزار بار دانلود بشود!

اما اگر اپلیکیشن شما رایگان باشد، میزان دانلود روزانه باید بیشتر از ۷۲ هزار باشد!

اما اگر بخواهید جزو ۵۰ اپلیکیشن برتر باشید کارتان راحت‌تر است، اپلیکیشن شما اگر پولی باشد باید روزانه ۹۵۰ بار دانلود بشود و اگر رایگان باشد باید روزانه ۲۳ هزار بار دانلود بشود.

07-04-2013 11-35-21 AM

این اعداد ممکن است به خودی خود، اهمیتی برای ما که یک توسعه‌دهنده جهانی اپلیکیشن نیستیم، نداشته باشد، اما نمایانگر چیزهای مهمی هستند:

– اگر شما بتوانید، تنها یک اپلیکیشن خودتان را در فهرست ۵۰ اپ برتر پولی قرار بدهید، دست‌کم هزار دلار در روز درآمد خواهید داشت، اگر اپلیکیشن شما یک ماه در این فهرست جا خوش کند، ۳۰ هزار دلار به جیب شما خواهد رفت.

پیداست که نوشتن چنین اپلیکیشنی، رقابت با بقیه اپ‌ها و تبلیغ اصلا آسان نیست، اما کسری از این ۳۰ هزار دلار هم باید خیلی‌ها را وسوسه کند. تازه در نظر بگیرید که اپ‌ها رایگان هم، به صورت غیرمستقیم برای نویسندگانشان، درآمدزا هستند.

– چیز جالب دیگر بزرگی بازار اپلیکیشن و مخاطبانش است. بازار اپلیکیشن ایران، در مقایسه با بازار جهانی، بازار بزرگی نیست. توسعه‌دهندگان ما باید راهی برای ورود به بازار جهانی پیدا کنند، چنین کاری هم ساده نیست، داشتن مهارت فنی و ایده بخشی از کار است، بخش دیگر کار داشتن یک شناخت دقیق از فرهنگ مخاطبان جهانی است و برای همین هم یک تبادل دائمی و آزاد فرهنگی باید بین دو فرهنگ داخل و خارج کشور وجود داشته باشد.

منبع

جولای 5th, 2013 | تعداد بازدید/60 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir