صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تاکید امیر جدید قطر بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ایران در حل مشکلات منطقهتاکید امیر جدید قطر بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ایران در حل مشکلات منطقه

صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در راس هیاتی در سفری کوتاه به دوحه با شیخ تمیم امیر جدید قطر دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک تصدی مسئولیت امیر جدید دولت قطر، با ابلاغ سلام مقامات کشورمان و با مروری بر روابط دوجانبه، تحکیم روابط و مناسبات فی ما بین در حوزه های مختلف را خواستار شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به اهمیت استقرار و امنیت در منطقثه مهم خلیج فارس، ارتقاء همکاریهای بین کشورهای منطقه را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش مهر، صالحی در ادامه با تشریح انتخابات مهم اخیر در جمهوری اسلامی ایران ، بر اهمیت مشارکت مردمی در ساختار کشورمان بعنوان یک اصل مهم و تاثیر آن بر رویکرد سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

صالحی همچنین با تشریح سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص سوریه، توجه به مطالبات مردمی و در عین حال ضرورت حفظ حاکمیت و تمامیت سوریه بمنظور فراهم شدن شرایط مناسب جهت خروج از بحران پیش آمده و حرکت در جهت گفتگوهای سیاسی سوری-سوری را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضرورت تبیین دیدگاه های اصیل اسلامی در احترام به کلیه مسلمانان از مذاهب و طوایف مختلف از سوی علمای جهان اسلام را بمنظور جلوگیری از فتنه طائفه ای و مذهبی مورد تاکید قرار داد.

شیخ تمیم امیر دولت قطر نیز در این دیدار با ابلاغ سلام های خود به مقامات عالیرتبه کشورمان و ضمن تشکر از پیام تبریک مسئولین کشور جمهوری اسلامی ایران برای تصدی وی، از ایران بعنوان کشوری تاثیرگذار در نعادلات منطقه ای یاد کرد و بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت کشورمان در حل و فصل مشکلات منطقه تاکید کرد.

وی با تمجید از روابط دیرینه دو کشور، بر لزوم تحکیم مناسبات در زمینه های مختلف تاکید کرد.


ژوئن 30th, 2013 | تعداد بازدید/52 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir