صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

پرچم 22 متری نقاشی شدپرچم 22 متری نقاشی شد

به گزارش همشهری آنلاین، دانش‌آموزان دبستان «رهیار» در منطقه 5 شهرداری تهران با راهنمایی دبیر هنر خود، موفق به کشیدن نقاشی 22 متری به شکل پرچم سه‌رنگ کشورمان شدند.

دبیر هنر دبستان «رهیار» با قدردانی از برگزاری جشنواره‌ای ویژه برای نماد ملی کشورمان، درباره چگونگی شکل‌گیری ایده ایجاد این اثر گفت‌: «بعد از اینکه فراخوان برگزاری جشنواره را مشاهده کردم، به فکر افتادم که با همکاری دانش‌آموزان، اثر ویژه‌ای برای پرچم کشورمان خلق کنیم».

پروین فتاحی‌زاده افزود: «ابتدا درباره اهداف جشنواره و ضرورت برگزاری آن برای بچه‌ها صحبت کردم و سپس با توجه به ایده‌های گوناگونی که آنها ارائه کردند، کار را شروع کردیم».

این معلم خلاق با بیان این‌که نوع کار تکنیک چاپی است، اظهار کرد: «نحوه انجام کار به این صورت بود که نخست با کنار هم قرار دادن کاغذهای سفید، کاغذی به طول 22 متر به نشانه 22 بهمن درست کردیم و بچه‌ها کار را آغاز و در ادامه، با زدن دست‌شان در رنگ سبز و سرخ، نقش پرچم را روی کاغذ ایجاد کردند.

11 واژه الله‌ا‌کبر با رنگ سبز در حاشیه بین دو رنگ بالا و 11 واژه الله‌اکبر با رنگ سرخ در حاشیه بین دو رنگ پایین نوشته شد.

در پایان هم دانش‌آموزان، در فضای سفید باقی‌مانده، نظرات و احساسات خودشان را درباره پرچم کشورمان نوشتند».

فتاحی‌زاده با اشاره به این‌که بچه‌ها اشتیاق زیادی برای کار با رنگ با موضوع پرچم داشتند، گفت: «خلق این اثر یک هفته طول کشید و بعد برای محفوظ ماندن آن، کل کار با چسب شیشه‌ای پوشانده شد».

نخستین جشنواره پرچم در سه رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به ریاست ناصر امین‌زاده و دبیری محسن یونسی، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و با محوریت فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

 

 

ژوئن 23rd, 2013 | تعداد بازدید/74 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir