صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

آمریکایی‌هایی که در توالت به فیس بوک می‌روند!

چه بخواهید بخندید چه تعجب کنید، این نتیجه نظر سنجی‌ای است که چند روز گذشته به طور رسمی منتشر شده است! نظرسنجی که مشخص می‌کند ۲۷٪ آمریکایی‌ها هنگامی که به دستشویی می‌روند از فیس‌بوک استفاده می‌کنند. اینکه چه برداشت‌های دور و نزدیکی را می‌توان از نتیجه این موضوع دریافت کرد را به عهده شما می‌گذاریم اما نکته‌ای که برای ما حائز اهمیت است، گسترش روز افزون شبکه‌های اجتماعی در تمام نقاط زندگی انسان‌ها است.

در بررسی‌ای که شرکت AIS Media از عده‌ای از شهروندان آمریکایی انجام داده، سوالی مبنی بر این‌که “آیا تابحال در توالت به‌وسیله تلفن همراه خود از فیس بوک استفاده کرده‌اید؟” از آنان پرسیده شده است. ۲۷٪ شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به این سوال جواب مثبت داده‌اند، ۶۶.۴٪ گفته‌اند خیر و ۶.۶٪ نیز به‌طور دقیق از اتفاق این مورد مطمئن نبودند.
از تعداد افرادی که به این سوال پاسخ مثبت داده‌اند، ۵۴.۴٪ را زنان و ۴۵.۶٪ را مردان تشکیل می‌دهند؛ یعنی در واقع درصد استفاده زنان از این شیوه بیشتر از مردان است. حالا با توجه به مباحث مطرح شده، می‌توان استفاده جوامع مختلف از شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار داد. این‌که هر کدام از ملیت‌ها به چه صورت و بر اساس چه نیازی به شبکه‌های اجتماعی (علی‌الخصوص فیس‌بوک)، روی می‌آورند و به چه نحوی از آن استفاده می‌کنند. میزان دسترسی افراد را نیز به این‌گونه شبکه‌ها می‌توان مد نظر قرار داد. این روزها حتی اتفاقات و تغییرات بسیار بزرگ‌تری را نیز می‌توان به کمک همین شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد.

نظر شما در مورد استفاده از فیس‌بوک در دست‌شویی‌ها چیست؟ چه برداشت‌هایی را از این موضوع دارید؟

منبع : وبلاگینا

فوریه 3rd, 2011 | تعداد بازدید/192 views | دسته بندی : تازه ها
برچسب ها:
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir