صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

طولانی‌ترین مسیرهای هوایی جهان کدامند؟
طولانی‌ترین مسیرهای هوایی جهان کدامند؟

براساس گزارش CNN، درحال حاضر طولانی‌ترین مسیری که قرار است از سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گیرد، خط هوایی لندن تا پرت است که شرکت هواپیمایی کانتاس پس از دریافت هواپیماهای بوئینگ ۷۸۷ خود از سال آینده آن را خواهد پیمود. مسافت این خط ۱۴ هزار و ۴۷۰ کیلومتر است.

در عین حال دیگر شرکت‌های هواپیمایی نیز در تلاشند پروازهایی را ارائه دهند که بیشترین مسافت ممکن را در کمترین زمان پوشش خواهند داد. با این همه، طولانی‌ترین مسیرهای هوایی جهان نیز نباید از محدوده ۱۷ ساعت پا را فراتر بگذارند. در ادامه طولانی‌ترین مسیرهای هوایی جهان را مشاهده می‌کنید:

  • طولانی‌ترین پرواز بین‌المللی در آینده نزدیک

درحال حاضر رقابت سنگینی برسر این نام وجود دارد. شرکت هواپیمایی امارات و قطر ایرویز برای دستیابی به مسیرهای دبی-آکلند و دوحه آکلند با یکدیگر در رقابت شدیدی هستند. در ماه مارس شرکت امارات ادعا کرد طولانی‌ترین مسیر هوایی تجاری جهان را با طولی برابر ۱۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر به آکلند نیوزیلند در اختیار دارد. پس از یک سال شرکت قطر ایرویز نیز برنامه راه‌اندازی پروازهای دوحه به آکلند در اوایل سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد که با طولی برابر ۱۴ هزار و ۵۳۹ کیلومتر، می‌تواند رتبه اول جهان را به دست آورد.

  • طولانی‌ترین مسیر بدون توقف از بعد زمان

اگر تنها زمان را در نظر بگیرید، پرواز دبی، آکلند شرکت هوایی امارات رتبه اول را به دست خواهد آورد. مدت زمان این پروازها که به صورت روزانه و توسط هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ انجام می‌شوند، ۱۶ ساعت در مسیر رفت و ۱۷ ساعت و ۱۵ دقیقه در مسیر بازگشت است. این مسیر از اکتبر سال ۲۰۱۶ توسط ایرباس A380 پیموده می‌شود که طولانی‌ترین مسیری است که تاکنون توسط این هواپیمای غول‌پیکر پیموده شده‌است.

  • طولانی‌ترین مسیر از بعد فاصله

شرکت هواپیمایی هندوستان برای رسیدن به سن‌فرانسیسکو از مسیر اقیانوس آرام به جای مسیر قطبی معمول استفاده می‌کند، حرکتی که منجر به ذخیره سوخت زیادی می‌شود. در این مسیر جدید که طولی برابر ۱۵ هزار و ۱۴۰ کیلومتر دارد، هواپیمای بوئینگ این شرکت می‌تواند از جریان هوای ارتفاعات برای سرعت گرفتن استفاده کرده و با سرعت بیشتری خود را به سن‌فرانسیسکو برساند. اما این شرایط برای بازگشت وجود ندارد و هواپیما باید برای بازگشت از مسیر قطبی استفاده کند.

  • طولانی‌ترین پرواز بدون توقف داخلی

این پرواز نه در کانادا و نه در روسیه انجام می‌شود، بلکه به کشور فرانسه تعلق دارد. درواقع این پرواز میان پاریس و جزیره لا ریونیون،‌یکی از مستعمره‌های فرانسه در جنوب اقیانوس هند انجام می‌گیرد. طول این مسیر درصورتی که از فرودگاه شارل دوگل انجام شود ۹۳۴۸ کیلومتر و در صورتی که از فرودگاه اورلی صورت گیرد ۹۳۳۷ کیلومتر خواهد بود.

  • طولانی‌ترین پرواز هوایی با توقف

اگرچه مجمع‌الجزایر پلی‌نزی فرانسه خارج از محدوده پروازهای خطوط هوایی پاریسی است،‌اما هواپیماهای ایرفرانس با یکبار توقف و سوختگیری در فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس می‌توانند در کمتر از ۲۴ ساعت خود را از اروپا به تاهیتی برسانند. طول این مسیر هوایی ۱۵ هزار و ۷۱۵ کیلومتر است.

  • پرتوقف‌ترین پرواز جهان

پرواز هونولولو به گوآم که پروازی بیش از ۱۴ ساعت است، توسط شرکت هوایی یونایتد ایرلاینز انجام می‌گیرد و بیش از یک بار توقف دارد. درواقع پرواز ۱۵۴ این شرکت برای رسیدن به گوام در اقیانوس آرام از جزیره‌ای به جزیره دیگر می‌پرد، از هونولولو به ماجورو، از ماجورو به کواجالین، از کواجالین به پونپی و چوک و در نهایت به گوام.


دسامبر 6th, 2016 | تعداد بازدید/15 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir