صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور را تقدیم مجلس کرد
رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور را تقدیم مجلس کرد

به گزارش ایرنا، حجت لاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ۱۴ آذرماه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و ابتدا برخی از ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور را تشریح و سپس آنرا به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

لاریجانی پس از دریافت لوایح بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور از رییس جمهوری جهت ارایه به موقع این لایحه به مجلس تشکر کرد.

وی ادامه داد: لایحه بودجه تکثیر و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد تا پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی ارایه دهند.

رییس مجلس گفت: تلاش می‌کنیم که تا بهمن‌ماه تکلیف بودجه سال آینده را مشخص کنیم و امیدواریم تا پایان سال، کار رسیدگی به بودجه تمام شود و برنامه ششم تا پایان امسال باید نهایی شود و از هفته آینده این برنامه در دستور کار مجلس قرار گیرد تا بودجه سال آینده براساس برنامه ششم باشد.

براساس قانون اساسی دولت باید تا پیش از ۱۵ آذرماه هرسال لایحه بودجه را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند تا نمایندگان بتوانند در زمان مقرر آنرا بررسی و سپس آنرا به شورای نگهبان ارسال کنند.

پس از تقدیم لایحه بودجه به مجلس و براساس بند ۱ ماده ۱۸۶ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بلافاصله کار چاپ و توزیع لایحه بودجه و پیوست‌ها و سوابق آن آغاز می‌شود و نمایندگان پس از توزیع لایحه ۱۰ روز زمان خواهند داشت تا پیشنهادهای خود را در مورد بودجه سال آینده به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه دهند.

سپس کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز ۱۵ روز زمان خواهند داشت تا گزارش خود را به کمیسیون تلفیق که برای بررسی لایحه بودجه تشکیل می‌شود، ارسال کنند.

کمیسیون تلفیق نیز به مدت ۱۵ روز لایحه بودجه و گزارش‌های دریافتی را بررسی می‌کند و در پایان این مهلت که البته با موافقت هیات رئیسه قابل تمدید نیز است، باید گزارش خود را در مورد این لایحه به صحن علنی مجلس ارائه کند.


دسامبر 4th, 2016 | تعداد بازدید/28 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir