صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

گردهمایی بازارهای سرمایه آسیا و اقیانوسیه در تهران
گردهمایی بازارهای سرمایه آسیا و اقیانوسیه در تهران

این اجلاس بزرگ‌ترین رویداد بین‌المللی بازارسرمایه ایران در سال‌های اخیر به‌حساب می‌آید. محمدرضا محسنی، مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار (سمات) در یک نشست خبری گفت: ۱۸ کشور از ۲۰ کشور فعال مجمع در اجلاس تهران حضور خواهند داشت. به گفته محسنی، اجلاس تهران را وزیر اقتصاد افتتاح می‌کند. او افزود:‌ نمایندگان بازارهای سرمایه پرتغال، فرانسه و یونان هم به‌عنوان مهمان در این اجلاس حضور خواهند داشت. از میان کشورهای آسیایی هم نمایندگان بازارهای سرمایه پیشرفته ژاپن، چین، هنگ‌کنگ و تایوان در اجلاس تهران حضور دارند.

محسنی از برگزاری ۵ کارگاه تخصصی در حاشیه اجلاس تهران خبر داد و گفت: این کارگاه‌ها با موضوعاتی همچون کسب‌وکار، فنی، کارگاه‌های قانونی و مدیریت بهبود و ریسک برگزار می‌شوند.به گفته او، با توجه به اینکه در اجلاس تهران انتخابات کمیته اجرایی مجمع سپرده‌گذاری‌های اوراق بهادار آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود، بازارسرمایه ایران برای تصاحب یکی از صندلی‌های کمیته اجرایی کاندیدا شده و با توجه به رایزنی انجام شده، از بخت بالایی برای عضویت در این کمیته برخوردار است.

محسنی افزود: حضور بازارسرمایه ایران در کمیته اجرایی فرصت تبادل دانش فنی را به همراه خواهد آورد. او افزود: با توجه به حضور بازارهای سرمایه مهمی مثل ژاپن، چین، هند و کره‌جنوبی در این نهاد، ورود به بدنه مدیریتی آن تجربه بی‌نظیری است که موجب ارتقای سطح تعاملات بین‌المللی بازارسرمایه ایران می‌شود.

  • کارکردهای مجمع سپرده‌گذاری‌های آسیا و اقیانوسیه

مجمع سپرده‌گذاری‌های اوراق بهادار آسیا و اقیانوسیه (ACG ) 34عضو دارد. در این نهاد بین‌المللی سپرده‌گذاری‌های مرکزی اوراق بهادار فعال در بازارهای سرمایه چین، کره‌جنوبی، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، اندونزی، مالزی، هند، بنگلادش، هنگ‌کنگ، قزاقستان، مالدیو، مغولستان، سنگاپور، فیلیپین، سریلانکا، تایوان، تایلند، ازبکستان و ایران عضو هستند. این مجمع از معتبرترین سندیکاهای بین‌المللی در حوزه ثبت، سپرده‌گذاری، تسویه و عملیات پایاپای در بازارهای سرمایه جهان به شمار می‌رود.


دسامبر 4th, 2016 | تعداد بازدید/23 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir