صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

کوچ آقازاده‌های اقتصاد و سیاست به سینما
کوچ آقازاده‌های اقتصاد و سیاست به سینما

به گزارش همشهری، جواد نوروزبیگی که پیش از این هم در همکاری با بانک پاسارگاد چند فیلم عمدتا هنری تولید و روانه پرده کرده بود، برای تازه‌ترین تجربه تهیه‌کنندگی خود سراغ فرزند آشناترین نام در صنف طلا و جواهر ایران رفت؛ محمد کشتی‌آرای که هر روز صبح و عصر قیمت طلا، سکه و ارزهای مختلف را در رادیو و تلویزیون اعلام می‌کند و رابطه‌ای بسیار خوب با اهالی هنر دارد اما در آشفته‌بازار اقتصادی این روزها با چشم‌باز سرمایه خود و فرزندش را در عرصه تولید فیلم هزینه کرده است.

گفته می‌شود سلام بمبئی با هزینه‌ای حدود ۸میلیارد تومان تولید شده و ۵۰تا ۶۰درصد سرمایه آن هم آورده کشتی‌آرای جوان است. به این ترتیب، فرزند رئیس اتحادیه طلا و جواهر چیزی حدود ۴میلیارد تومان برای ساخته شدن این فیلم ایرانی بالیوودی با بازی محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری هزینه کرده و به ‌احتمال فراوان تا پایان هفته به اصل سرمایه خود می‌رسد. از آن پس هم هر چه سلام بمبئی بفروشد، سودی است که به جیب سرمایه‌گذاران می‌رود.

  • سینما و موسیقی عارفانه

سلام بمبئی نخستین و تنها حضور چشمگیر و آشکار چهره‌های سرشناس اقتصاد و هنر در دنیای هنر به‌ویژه سینما نیست و نخواهد بود. هر چه محمدرضا عارف در مجلس گوشه‌گیر است و در مقام نماینده اول تهران و رئیس فراکسیون امید کمتر اظهارنظر می‌کند، فرزندش حمیدرضا تا امروز در تولید یک فیلم سینمایی و یک آلبوم موسیقی مشارکت کرده و نشان داده راه و رسم ورود به دنیای شهرت البته از مسیر بزرگراه هنر را خوب می‌داند!

«فصل نرگس» نگار آذربایجانی که پژمان بازغی، ریما رامین‌فر و یکتا ناصر در آن بازی کرده‌اند و یک بازیگر دیگر یعنی سحر صباغ‌سرشت روی صندلی تهیه‌کنندگی‌اش نشسته، یک نام آشنا در مقام سرمایه‌گذار دارد؛ حمیدرضا عارف! فرزند معاون اول رئیس دولت اصلاحات چندی پیش وارد دنیای موسیقی هم شد و آلبوم «امیر بی‌گزند» محسن چاوشی را روانه بازار کرد تا اگر سینما برایش سود نداشت، شهرت و محبوبیت چاوشی آن را جبران کند.

  • رستوران بهتر از سینما!

علی حضرتی دیگر چهره‌ای است که ترجیح داده راه پدر را در عرصه سیاست نرود و مستقیم وارد دنیای هنر شود. فرزند الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران و مدیرمسئول یک روزنامه صبح، پیش از این تهیه‌کننده چند نمایش بوده و در مقام سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده سینما با مرحوم ایرج کریمی در «نیم‌رخ‌ها» همکاری کرده است. «خداحافظی طولانی» فرزاد موتمن دیگر پروژه سینمایی حضرتی جوان است که پدرش از سال‌ها پیش وارد دنیای رستوران‌داری گیلکی شده است!

  • دعوای داماد بر سر شهرزاد

سیدمحمدهادی رضوی که نامش این روزها به واسطه دعوا بر سر فصل دوم «شهرزاد» بیش از همیشه به گوش می‌رسد، به واسطه داشتن نسبت سببی با معاون اول رئیس دولت تدبیر و امید مدتی زیر ذره‌بین رسانه‌ها بود. رضوی البته این نسبت را هرگز کتمان نکرد و اعلام کرد سرمایه‌ای را که از راه‌‌ حلال و بدون دخالت پدرزن نامدارش به‌دست آورده، در سینما و شبکه نمایش خانگی هزینه می‌کند تا هم به فرهنگ و هنر خدمت کرده باشد، هم لابد سرمایه‌اش را چندبرابر!

  • تهیه‌کننده‌ای از دیار رفسنجان

در این سیاهه می‌توان چند نام دیگر را هم ردیف کرد اما شاید یکی از آشناترین‌ها فردی منتسب به خاندان پرنفوذ پورمحمدی باشد که نامش ۳سال پیش با موفقیت خیره‌کننده «شیار۱۴۳» سر زبان‌ها افتاد. ابوذر پورمحمدی البته در فیلم اول نرگس آبیار یعنی «اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند» هم با محمدحسین قاسمی تهیه‌کننده مشترک بود و این عنوان را در «نفس» سومین فیلم آبیار و همسرش قاسمی حفظ کرد. ابوذر برادر علی‌اصغر پورمحمدی، مدیر شبکه ۳و پسرعموی مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت یازدهم است.


دسامبر 4th, 2016 | تعداد بازدید/8 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir