صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

سهمیه هر یک از کشورها از کاهش تولید نفت اوپک اعلام شد
سهمیه هر یک از کشورها از کاهش تولید نفت اوپک اعلام شد

به گزارش فارس به نقل از گاردین دقایقی پیش سندی را منتشر کرد که نشان‌دهنده سهمیه هر کشور از کل کاهش مجموع تولید نفت اوپک است.

براساس این سند، تولید نفت عربستان با کاهش ۴۸۶ هزار بشکه‌ای در روز به رقم ۱۰ میلیون و ۵۸ هزار بشکه کاهش خواهد یافت.

از سوی دیگر مقرر شده است که تولید نفت ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ در رقم ۳ میلیون و ۷۹۷ هزار بشکه در روز ثابت شود.

امارات نیز یکی دیگر از کشورهایی است که کاهش ۱۳۹ هزار بشکه‌ای تولید نفت خود را قبول کرده و قرار است از ۳میلیون و ۱۳ هزار بشکه در روز به ۲ میلیون و ۸۷۴ هزار بشکه تولید خود را کاهش دهد.

در این توافق همچنین عراق با کاهش ۲۱۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت خود موافقت کرده و قرار است طی یک ماه آینده تولید نفت خود را ۴ میلیون و ۳۵۱ هزار بشکه در روز کاهش دهد.

در این سند اعلام شده است که میزان تولید نفت کشورها تقریبی بوده و از منابع ثانویه برای محاسبه آنها استفاده شده است و به همین دلیل نمی‌تواند مبنای دقیقی برای محاسبه تولید کنونی کشورها باشد.

براساس این سند منتشر شده تولید نفت کشورهای اوپک در مجموع یک میلیون و ۱۷۳ هزار بشکه در روز کاهش خواهد یافت که در اصل این کشورها به غیر از ایران تولید نفت خود را یک میلیون و ۲۶۳ هزار بشکه در روز کاهش داده و تنها به ایران اجازه داده شده است تا تولید روزانه نفت خود را ۹۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

ونزوئلا نیز موافقت کرده تا تولید نفت خود را ۹۵ هزار بشکه در روز کاهش دهد و به یک میلیون و ۹۷۲ هزار بشکه کاهش دهد.

براساس توافق صورت گرفته این کشورها یک ماه فرصت دارند تا سهیمه خود از کاهش تولید نفت اوپک را اعمال کرده و تولید نفت خود را به رقم تعیین شده کاهش دهند.

براساس این گزارش برخی خبرنگاران حاضر در وین در تحلیل اعداد و ارقام مربوط به سهمیه ایران می‌گویند، ایران نسبت به رقم اعلام شده تولید نفت خود که پیش از این ۳٫۹۷۵ اعلام شده بود، حدود ۷۵هزار بشکه از تولید خود را کاهش خواهد داد و سهمیه ایران در ۶ ماه آینده تولید ۳٫۹ میلیون بشکه در روز خواهد بود.


نوامبر 30th, 2016 | تعداد بازدید/50 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir