صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تفاهمنامه بورس‌کالا و اتاق بازرگانی، برای حذف واسطه‌ها
تفاهمنامه بورس‌کالا و اتاق بازرگانی، برای حذف واسطه‌ها

براساس این تفاهمنامه بورس کالا به‌عنوان یک نهاد فرابخشی، با تلاش در جهت ایجاد بازار شفاف جهت تسهیل معاملات و کشف نرخ کالاهای اساسی و مواداولیه واسطه‌ای براساس مکانیسم عرضه و تقاضا، سعی دارد تا ابزارهای تأمین مالی و مدیریت ریسک را در اختیار فعالان بازار قرار دهد.

همچنین کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به‌عنوان یک نهاد خصوصی، سخنگوی بخش صنعت کشور بوده و با استفاده از نظرات خبرگان صنعت کشور، اقدام به آسیب‌شناسی، ارائه راهکار و رایزنی با نهادهای حاکمیتی در راستای بهبود وضعیت صنعت کشور می‌کند. به باور کارشناسان یکی از عاجل‌ترین و در عین حال اصلی‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین اقدامات مورد نیاز، جلوگیری از واسطه‌گری‌های مخل، شفافیت عرضه و تقاضا و توسعه بورس به‌عنوان مرجع اصلی نظام عرضه و تقاضای محصولات تولیدی است.

  • موانع ورود به بورس کالا برطرف می‌شود

حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان این بورس با کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران گفت: بورس کالا بستری را فراهم کرده است تا فعالان صنعت و تجارت بتوانند با شیوه‌ای کارآمد و هدفمند، نقش‌آفرینی کنند به این ترتیب هر چه تعامل بورس کالا با فعالان اقتصادی بیشتر باشد، اثرات مثبت‌تر و مطلوب‌تری در اقتصاد ملی خواهیم داشت.
حامد سلطانی‌نژاد با بیان اینکه بورس کالا مدعی است می‌تواند زیرساخت‌های انجام معاملات به‌صورت مدرن و کارآمد را برای فعالان اقتصادی فراهم کند، افزود:

امروز کشور ما در بسیاری از کالاها دارای مزیت است و پتانسیل تبدیل شدن ایران به مرجع قیمتی در منطقه وجود دارد در این بین بورس کالای ایران درصدد نقش‌آفرینی بیشتر در حوزه صادرات و تأثیرگذاری در بازارهای منطقه‌ای است تا ایران از کانال بورس کالا بتواند به مرجع قیمتی برخی کالاها تبدیل شود.مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: باید از مکانیسم قیمت‌گذاری دولتی به سمت قیمت‌گذاری برمبنای عرضه و تقاضا حرکت کنیم .

  • جزئیات تفاهمنامه

به موجب این تفاهمنامه دو طرف موافقت کردند، کمیته‌ای مشترک به‌منظور تعامل بهتر را متشکل از نماینده بورس با معرفی مدیرعامل بورس کالا و نایب‌رئیس، مشاور و دبیر کمیسیون صنایع اتاق ایران با معرفی رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران تشکیل دهند که ماموریت آن، شناسایی و بررسی مشکلات احتمالی صنعتگران کل کشور در ورود به بورس و رایزنی برای برطرف کردن مشکلات باشد.

دبیرخانه این کمیته در محل دبیرخانه کمیسیون‌های تخصصی اتاق مستقر خواهد شد و دبیر این کمیته، به انتخاب اکثریت در نخستین جلسه کمیته خواهد بود. مدت این تفاهمنامه تا ۳۰ آبان ۱۳۹۶بوده و پس از انقضای این مدت، برای دوره‌های ۲ساله، با تأیید طرفین قابل تمدید خواهد بود.


نوامبر 27th, 2016 | تعداد بازدید/55 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir