صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

پاسخ تروریست‌های حادثه حله در میدان‌های جنگ داده می‌شود
پاسخ تروریست‌های حادثه حله در میدان‌های جنگ داده می‌شود

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی با حضور در برنامه متن _ حاشیه شبکه سوم سیما در پاسخ به سوالی درباره به شهادت رسیدن هموطنانمان در شهر حله عراق  افزود:  حمایت های مستشاری و معنوی نظام ما از جریان مقاومت در جهان اسلام و از نظام های مشروع یک واقعیت است و عملیات کور، بی نتیجه و جنایتکارانه واکنش به شکست های تروریست های تکفیری است که جواب آنها در میدان های جنگ کنونی به خوبی داده خواهد شد.

وی درباره تشکیل بسج جهان اسلام  اظهار کرد : حقیقت این است که عقیده،تفکر و ایده شکل گیری بسیج، یک الهام الهی در ذهن حضرت امام راحل بود و می توان آن را یک معجزه شگفت انگیز ذهنی قلمداد کرد و علت این امر هم این است که این ابتکار امام برای تشکیل بسیج بر شانه هیچ مدل و تجربه ای ما قبل از آن استوار نبوده بلکه دقیقا از درون عمق شعور باطنی و الهام حقیقی و تفکر هوشمندانه و ژرف و آینده نگرانه امام راحل شکل گرفت و امام به بسیج جهان اسلام فکر می کرد، آن ایده و تفکری که بعدها توسط رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی به زیبایی معماری شد و این نهاد عظیم دفاعی به تدریج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران عبور کرد.

وی  ادامه داد: اگر شما امروز نگاهی به صحنه تحولات منطقه بیاندازید رشد شجره های مبارکه بسیج را در اقصی نقاط عالم اسلام به خوبی ملاحظه خواهید کرد، به طور مثال؛ حزب الله لبنان به عنوان یک ساختار قدرتمند دفاعی در شرق مدیترانه که از حیثیت ، استقلال، عزت و شرف مردم لبنان و حتی مسلمانان دیگر و فلسطینیان دفاع می کند یک نمونه مجسمی از بسیج جهان اسلام در کشور دیگر است. همچنین وقتی شما انصار الله و مردم مسلمان و مبارز یمن را امروز می بینید که در مقابل سیاست های جنایت کارانه آمریکا که توسط رژیم سعودی، مدیریت میدانی می شود، پاسخ می دهند و یک شبکه مقاومت پایان ناپذیر مستحکمی را در کنار دریای سرخ در یمن ایجاد کرده اند نماد دیگری از گسترش شجره طیبه بسیج در جهان اسلام است؛ همچنین اگر به صحنه تحولات سوریه نگاه کنید، اگر گسترش مدل بسیج در جامعه سوری نبود که انگیزه ها و اعتقادات مردم سوریه را در حمایت از امنیت ملی و حمایت از نظام مستقر و حاکم بر سوریه به خدمت بگیرد طبیعتا امروز در سوریه تحولات به نفع نظام سلطه، رژیم صهیونیستی ، آمریکا و متحدان منطقه ای او رقم خورده بود.

وی افزود: حقیقتی که توانست در سوریه، معادلات میدانی را به نفع به جبهه مقابل تغییر دهد، تشکیل نیروهای مردمی بود که توانست، قوه مکملی را برای ارتش سوریه بسازد و آستانه تحمل  مقاومت را گسترش دهد که امروز آثار آن را می بینیم.

جانشین فرمانده کل سپاه همچنین تصریح کرد: در عراق نیز آن‌چه  توانست دولت مرکزی عراق را از هجوم بی سابقه تروریست های تکفیری خصوصا داعش نجات دهد و حلقه محاصره را بر گروه های تروریست تکفیری در موصل تنگ کند و به تدریج تمام سرزمین عراق را از لوث وجود این عناصر پاک سازی کند، تشکیل نیروی بسیج مردمی بود، البته این شکوفه های بسیج در سایر بلاد اسلامی هم قد کشیده، در بحرین، افغانستان و سایر بلاد اسلامی هم نمادهای برجسته و درخشانی از توسعه این شجره طیبه مبارکه را ملاحظه می کنید بنابراین بسیج در حال گسترش مساحت شکل گیری و حضور خود در تحولات سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی جهان اسلام است و مرزهای آن در حال گسترش است، بنابراین ما به بخشی مهمی از تشکیل این تشکل جهانی دست پیدا کرده ایم و این روند، یک روند توقف ناپذیر است.

وی همچنین درباره اینکه ما تفکر بسیج را صادر کرده ایم و یا تشکیلات بسیجی را منتقل کرده ایم بیان داشت: در درجه اول این اعتقاد، باور و تفکر بسیجی است که منتقل شده، مدل های تفکر بسیجی است است که نبرد در فضاهای نابرابر علیه قدرت های به ظاهر بزرگ ممکن است، این قدرت ها که خود را با ابعادی جهانی توصیف می کنند در مقابل کبریایی خداوند ناچیز هستند.

وی ادامه داد: تفکر بسیجی، در حقیقت تفسیر آیه های آسمانی جهاد در قرآن و تبدیل آن ها به واقعیات روی زمین است، تفکر بسیجی، تفکر حمایت از مستضعفان است، تفکر ایستادگی و مقاومت در مقابل بی عدالتی ها، تفکر حقیقت جویی عدالت جویی، آزادی، کرامت انسان ، عزت انسان و حمایت از محرومان است.؛ تفکر بسیجی نبودن بن بست در مسیر حرکت به سوی افق ها و قله های بلند است.

سلامی خاطرنشان کرد:تشکیلات بسیج براساس ساختار اجتماعی هر محیطی، با استفاده از از آن الگوی مبنایی بسیج مستضعفین در ایران شکل می گیرد ، حزب الله در لبنان با  توجه به ساختار سیاسی، ساختار اجتماعی وجغرافیایی دفاعی آن منطقه ممکن است شکلی کاملا لبنانی به خود بگیرد. همچنین با ساختار انصار الله که یک نهاد بسیجی در یمن است، به دلیل ساختار قبیله ای، وضعیت جغرافیایی و اقتضائات محیط امنیتی آن منطقه تغییر می کند، شما در هر سرزمینی پا می گذارید  تفکر یکپارچه وجود دارد و مردمی بودن بسیج نیز به عنوان یک اصل وجود دارد اما ممکن است ساختار تشکیلاتی متناسب با شرایط سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و جغرافیایی منطقه متفاوت باشد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که تشکیلاتی که در کشورهای دیگر تشکیل شده است چقدر به تشکیلات بسیج ما وابسته است گفت:  این تشکیلات وابستگی فیزیکی با بسیج ما ندارند اما از آموزه های بسیج الهام می گیرند، از روحیات بسیج ما الهام می گیرند و از حمایت های معنوی جامعه ما و بسیج ما برخوردار هستند البته ممکن است گاهی از آموزش های بسیج نیز استفاده کنند اما اینکه بسیج ساختمان تشکیلاتی آن ها را شکل دهد و یا مدیریت مستقیم میدانی در آن محیط ها داشته باشد چنین چیزی وجود ندارد. بسیج در یک حالت  الهامی و انتقال اندیشه ، تفکر، باور، اعتقاد، تجربه و آموزه در حال جهانی شدن است، بنابراین این اتصال یک اتصال معنا بخش،باطنی ودرونی است.

وی تصریح کرد: مرزهای جغرافیایی در اندیشه بسیج در جهان اسلام اعتبار خاصی ندارد، مرزها برداشته می شود، بسیج نماد جهانی سازی اعتقاد دینی  و انقلابی در جهان اسلام است بنابراین در منطق بسیج مرزهای جغرافیایی مرزهای اعتقادات آرمان ها، باورها و تفکرات است و این مرزها است که اعتبارد دارد و این در حقیقت بخشی از آن مدل و تفکر انقلابی بسیج است.

جانشین فرمانده کل سپاه  همچنین در خصوص طرح شائبه هایی مبنی بر ورود بسیجیان به جریانات سیاسی نیز اظهار کرد: بسیج بسیار عظیم تر از هر جریان سیاسی در جامعه ما است، به این معنی که بسیج، در ذیل، دامن و مدار تفکر سیاسی هیچ جریان خاصی نیست، بلکه بسیج مروج گفتمان انقلاب اسلامی است که ریشه این گفتمان در تفکر، اندیشه و گفتمان ولایت فقیه نهفته است.

وی با اشاره به کارکردهای بسیج ادامه داد: بسیج در مقابل تهاجم فرهنگی قدرتهای بزرگ با تمام ظرفیت عظیم، جوشان و خروشان خود به صحنه می آیند، کدام یک از جریانات سیاسی داخل کشور ما یک نظام فکری سازمان یافته و فعالی در عرصه جدال فرهنگی با قدرت های بزرگ برای جلوگیری از غربی سازی جامعه ما انجام می هند و این در حالی است که بسیج این کارکرد را دارد. بسیج در حوزه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی، فصل گسترده و نوینی را گشوده، آیا اصلا جریانات سیاسی به چنین موضوعی فکر میکنند بسیج در عرصه رسانه و فضای مجازی دارای فتوحات گسترده ای در گامهای اولیه شکل گیری این بخش از کارکرد اوست.

وی با بیان این‌که «بسیجی‌ها صاحب یک منطق سیاسی بسیار قوی هستند» ، تاکید کرد: بسیج به عنوان یک جریان مسلط انقلابی در جامعه ما عمل می کند و به هیچ حزب و جریانی هیچگونه وابستگی ندارد و کسانیکه چنین شبهات و ابهاماتی را طرح می کنند هدفشان این است که بسیج را از کارکرد و هدف انقلابی اش بیاندازد. منطق سیاسی بسیج همان منطق سیاسی انقلاب اسلامی است، نه اینکه بسیج فاقد کاردکرد سیاسی است، بسیج دارای خط اثر سیاسی است و هرگاه سیاست های انقلاب اسلامی در خطر قرار گیرد وارد میدان می شود.

سلامی با اشاره به این‌که، «بسیج حوزه های مختلفی از جمله آزاداندیشی، کرامت، عدالت اجتماعی، اخلاقی و ترویج معارف دینی را برعهده دارد» گفت: بسیج جریان توقف ناپذیر در جامعه است که نسبت به ناهنجاری هایی که ارزش هاو حقایق موجود نظام را تهدید می‌کند حساس است.

وی با بیان این‌که،« آگاهی بخشی هایی که بسیج انجام می دهد جزء رسالت‌هایش است» ادامه داد: بسیج پرچمدار مطالبه پاکی ها، مطالبه استقلال کشور، مبارزه با فساد مالی، اقتصادی، سیاسی است لذا این بیرق داری برای بسیج وجود دارد.

وی با بیان این‌که «بسیج مطالبات بر حق انقلابی و به حق مردم را از مسوولان طلب می‌کند»، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از عرصه های ایجاد شده برای بسیج دانست و اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر فقط تذکر نیست بلکه اگر مسئولی از خطوط انقلابی زاویه بگیرد ، بسیج در مقابل آن می ایستد.

سلامی با بیان این‌که «بسیج در تمام اقشار جامعه گسترش افقی و عمودی دارد» افزود: بسیج گسترش افقی در جامعه و گسترش عمودی در ژرفای مختلف نظام دارد و نفس حضور بسیج از بسیاری از انحرافات جلوگیری می‌کند. بسیجی‌ها  بایستی برای انجام رسالت‌های عظیم از هیات‌های اندیشه‌ورز بهره‌مند شوند. بسیج از دانش عمیق سیاسی، فرهنگی و اقتصادی برخوردار است و از سوی دیگر، دارای هوشمندی سیاسی، دانش مدیریت و شناخت عمیق است. بسیج نهادی نیست که بخواهد سرک های بی مورد در فضای مدیریتی بکشد و یا اینکه نهاد مداخله گر باشد. بسیج متکی به سیستم اطلاعاتی چند ده میلیونی است به طوری که، بر اساس اطلاعات موثق وارد عمل می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که «بسیج نگاه مستمری به ولی فقیه دارد» افزود: بسیج هیچ گاه از لحاظ اعتقادی و فکری از ولی فقیه جدا نمی شودو برای تنظیم مسیر حرکتش به یک ستاره هدایت گر به نام ولی فقیه نگاه می کند. بسیج در نبرد میدانی با دشمن زندگی می کند افزود: بسیج راه ها را برای دشمن مسدود می کند وبه انسداد راهبردها و سیاست های دشمنان می‌پردازد. بسیج دارای انضباط عملیاتی است که امکان نفوذ در چنین فضایی وجود ندارد.  دشمن آنقدر در این واقعه ناامید است که او را در محاسبات خود به کار نمی گیرد. فضای بسیج ضد استکباری است.طی یکی دو سال گذشته۹۳ هزار کارگاه تولیدی کوچک با اشتغال۲۰۳ هزار نفر در حوزه های مختلفی از سوی بسیج دایر شده است و امروز بسیجیان مسیر همواری را برای اشتغال زایی مولد در جامعه ایجاد کرده‌اند. نظام مصرف با نظام تولید از سوی بسیج هم راستا شده است. به نظر بنده بسیج با بضاعت‌های موجود شاهکار کرده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که انقلاب اسلامی ایران با بسیج و بدون بسیج چه تفاوتی دارد؟ گفت: بسیج نماد شکوهمند جریان خروشان انسانی انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی تجلی عینیت یافته آرمان ها و اعتقادات بسیج است.  بزرگترین هنر بسیج در این مسئله بود که توانست تفکر اقتصاد مقاومتی را در کشور به سادگی پیاده سازی کند  افزود: رفع تحریم قادر نیست که ما را به اقتصاد مستقل برساند، اگر تحریم ها بدون الگوی اقتصاد مقاومتی برداشته شود، تازه جنگ اقتصادی دشمن آغاز خواهد شد.


نوامبر 27th, 2016 | تعداد بازدید/43 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir