صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تلاش برای کاهش اختلاف نفتی ایران و عربستان
تلاش برای کاهش اختلاف نفتی ایران و عربستان

خارج از اظهارنظرهای کلی، وزیر نفت کشورمان در پاسخ به درخواست همتای الجزایری خود مبنی بر اعلام رسمی نظر ایران برای کاهش سقف تولید خود، گفته است: نظر نهایی خود را در نشست وزرای اوپک در وین اتریش اعلام خواهد کرد.به گزارش همشهری، نشست ۱۷۱کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) چهارشنبه (دهم آذرماه) در مقر این سازمان در وین اتریش برگزار می‌شود؛ درحالی‌که اعضای اوپک در نشست ٢٨ سپتامبر (هفتم مهرماه) الجزیره، تصمیم گرفتند تولید خود را در سطح ٣٢ میلیون و ۵٠٠ هزار بشکه در روز تثبیت کنند.

وزیر نفت از ارائه بسته پیشنهادی الجزایر به ایران مبنی بر تخصیص مقدار تولید هر کشور خبر داد و گفت: صحبت‌ها حاکی از آن است که اوپک می‌تواند به یک توافق پایدار برای تولید خود و مدیریت بازار برسد. به گفته زنگنه، وزیر انرژی الجزایر «تلاش‌های ارزشمندی» را برای ایجاد «مواضع مشترک» برای کاهش تولید و مدیریت بازار انجام داده است.

با این حال زنگنه تأکید کرد: پیشنهاد وزیر انرژی الجزایر برای تخصیص مقدار تولید هر کشور امروز ارائه و این پیشنهاد به دقت بررسی و تجزیه و تحلیل شد و ما قرار است دیدگاه‎های خود را درباره این پیشنهاد در نشست عادی ١٧١ اوپک که آخر هفته (چهارشنبه، ١٠ آذرماه) در وین برگزار می‌شود، ارائه دهیم. به گفته وزیر نفت ایران، احتمال توافق پایدار اوپکی‌ها برای کاهش تولید و مدیریت بازار زیاد است؛ هرچند گفت‌وگو‌ها برای مستنثا شدن کشورهایی چون ایران، لیبی و نیجریه از کاهش تولید همچنان ادامه دارد.

به گزارش شانا، وزیر انرژی و معادن الجزایر پس از دیدار با زنگنه گفت: اگر اعضای اوپک در نشست ١٧١ به توافق برسند قیمت نفت در سال آینده میلادی به بشکه‌ای ۵٠ تا ۵۵ دلار و در پایان سال به ۶٠ دلار می‌رسد. بوطرفه از پیشنهاد دولت الجزایر برای کاهش ۱٫۱میلیون بشکه از تولید نفت اوپک خبر داد و تصریح کرد: چشم امید ما به نشست آینده اوپک است تا بازار نفت از بحران کنونی نجات یابد.


نوامبر 26th, 2016 | تعداد بازدید/32 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir