صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

شورای همکاری خلیج فارس مالیات را افزایش دهد
شورای همکاری خلیج فارس مالیات را افزایش دهد

به گزارش مهر به نقل از «عربین بیزینس»، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در سال آینده میلادی برای تقویت درآمد غیرنفتی خود باید به مسئله اخذ مالیات از شرکت‌ها توجه بیشتری کنند.

در همین حال این نهاد بین‌المللی پیشنهاد داده که کشورهای عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی، قطر، بحرین و عمان در اخذ مالیات شرکت‌ها بازنگری کرده و با گرفتن ۱۰ تا ۱۵ درصد مالیات به درآمدهای غیرنفتی خود کمک قابل توجهی کنند.

همچنین در بسیاری از کشورهای عربی، سهم بیشتر مالیات برای شرکت‌های خارجی و آن هم تا سقف ۲۰ درصد اعمال می‌شود و در این میان تنها عمان در اخذ مالیات از شرکت‌ها نسبت به سایر کشورهای عربی پیشتاز است.

مسئولین صندوق بین‌المللی پول بر این باور هستند که با گسترش فرهنگ مالیات در میان شرکت‌های غیرخارجی و همچنین اعمال اصلاحات پولی تا سال ۲۰۱۸ میلادی، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس می‌توانند کاهش درآمدهای نفتی خود را به دلیل ناپایدار بودن اقتصاد جهانی تا حدود بسیار زیادی اداره کنند.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد، از زمانی که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با استحکام بخشیدن به استراتژی‌های پولی به تنوع بخشیدن درآمد بودجه‌ای خود روی آورده‌اند، رفتن به سمت اخذ مالیات از شرکت‌ها می‌تواند یک راه حل اساسی برای آنها محسوب شود.

همچنین به کارگیری یک سیستم کارآمد اخذ مالیات از شرکت‌ها، درآمدهای غیرنفتی این کشورها را افزایش می‌دهد و سهم قابل توجهی در بودجه آنها خواهد داشت.

مسئولین صندوق بین‌المللی پول بر این باور هستند که اخذ مالیات از شرکت‌ها در کشورهای عربی باید بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باشد تا سهم خود را در بودجه نشان دهد و رقم کمتر از آن ناچیز به شمار خواهد آمد.


نوامبر 26th, 2016 | تعداد بازدید/41 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir