صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

۴۸ ساعت بحران سفید در شمال کشور
۴۸ ساعت بحران سفید در شمال کشور

هرچند آخرین خبرها حکایت از وصل شدن گاز تمامی مشترکان در شهرهای شمالی کشور دارد، اما برخی شهرها و روستاهای استان‌های شمالی به‌ویژه مازندران با اختلال در آب و برق مواجه هستند.ریزش کم‌سابقه برف در دومین‌ماه پاییز و افت محسوس دمای هوا باردیگر ضعف مدیریت بحران را نشان داد و انتقاد مردم را به همراه داشت.

غافلگیر شدن مسئولان در تأمین پایدار انرژی باعث شد تا شهروندان نگران برای گرم نگه‌داشتن خانه‌های خود دوباره سراغ پیت‌های قدیمی بروند و نفت سفید ذخیره کنند. آخرین خبرها اینکه گاز مشترکان شمال کشور که در بخش‌هایی از شهرستان‌های آمل، بابل و بابلسر به‌دلیل افت فشار قطع شده بود با تلاش شبانه‌روزی کارکنان صنعت گاز وصل شد.

مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: از بعدازظهر روز پنجشنبه فشار شبکه گاز مناطق آمل، بابل و بابلسر افزایش یافت و تا ظهر دیروز شاهد وصل گاز تمام مشترکان بوده‌ایم.

  • وعده به مردم

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هم وعده داد: مشکلی در تأمین سوخت مایع وجود ندارد و به میزان کافی ذخایر استراتژیک این فرآورده‌های سوختی درکشور وجود دارد. به گزارش ایرنا، منصور ریاحی افزود:دراستان‌های مازندران، گیلان و گلستان با توجه به‌احتمال افت فشار گاز، وضعیت مصرف و توزیع سوخت مایع تحت مدیریت است.

به‌گفته وی، پس از قطع گاز در استان مازندران، نفتکش‌های جاده‌ای و مراکز پخش اقدام به تأمین و توزیع نفت سفید، گازوئیل و ال.پی.جی مورد نیازکردند. حسینعلی طالبی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه مازندران اعلام کرد: مشکلی برای تأمین سوخت (نفت سفید، نفت گاز و گاز مایع) در مناطق برف‌گیر بابل، آمل، بابلسر، فریدونکنار و… وجود ندارد.

  • ۱۴۰هزار مشترک گرفتار

سعید مومنی، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران هم اعلام کرد: هم‌اکنون در مجموع بیش از ۷۰۰میلیون مترمکعب گاز در کشور تولید و مصرف می‌شود و هم‌اکنون مشکلی در بخش‌های تولید و انتقال گاز وجود ندارد. وی افزود: با توجه به میزان برودت هوا و رسیدن دمای ۲۳مرکز استان کشور به زیر صفر شاهد افزایش مصرف گاز بخش خانگی بوده‌ایم.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به کاهش دمای هوا به زیر ۲۰درجه در برخی نقاط استان مازندران گفت: افزایش مصرف گاز بخش خانگی سبب شد که گاز ۱۴۰هزار مشترک در بخش‌هایی از شهر بابلسر، آمل و بابل استان مازندران قطع شود.

  • برق ۹۷درصد شمالی‌ها وصل شد

کاهش دما و بارش برف موجب قطع برق اکثر مناطق شمالی کشور شد که براساس آخرین خبرها بیش از ۹۷درصد استان‌های گیلان‌ و مازندان برق‌دار شده‌اند. کیوان فرحزاد، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در گفت‌وگو با ایسنا عمده‌ترین دلیل قطع برق در غرب مازندران را شکسته‌ شدن درختان و آسیب‌دیدن شبکه انتقال و توزیع دانست و افزود: در ابتدای بارش‌ها شاهد ۵۰ مگابایت خاموشی بودیم. او بقیه مسیرهایی که هنوز مشکل برق دارند را مربوط به مناطق کوهستانی اعلام و اظهار کرد: در شرایط فعلی نیز آماده برق‌رسانی به این مناطق هستیم.

  • افت فشار گاز؛ صرفه‌جویی کنید

افت فشار و قطع مقطعی گاز در برخی‌شهرها و روستاهای کشور و ازجمله برخی نقاط تهران در روزهای اخیر گزارش شده است. سخنگوی شرکت ملی گاز درباره قطع گاز در برخی نقاط پایتخت اظهار کرد: به‌دلیل افزایش مصرف گاز مناطق غرب تهران، عملیات تعمیر خط تغذیه ٩٠میلی‌متر خیابان طالقانی در بزرگراه اشرفی اصفهانی و تبدیل آن به ۴ اینچ انجام شد؛ این عملیات به‌دلیل افزایش مصرف و با هدف تغییر آرایش خطوط تغذیه منطقه انجام شده است. انتظار می‌رود مردم در سراسر کشور با افت شدید دما صرفه‌جویی در مصرف گاز و برق را جدی‌تر از همیشه بگیرند.


نوامبر 26th, 2016 | تعداد بازدید/29 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir