صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

برخورد قضایی بورس با سیگنال‌فروشان سهام
برخورد قضایی بورس با سیگنال‌فروشان سهام

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از برخورد قضایی با سیگنال‌فروشان و کسانی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدامات اغواگرانه انجام می‌دهند خبر داد.به گزارش همشهری، شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار که در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما حضور یافته بود گفت: وضع شرکت‌های فعال در بازارسهام به لحاظ سودآوری بهتر شده و شرکت‌هایی هم که قبلا مشکل تأمین مالی داشتند، وضع بهتری پیدا کرده‌اند.

او افزود: شاخص کل بورس نسبت به ابتدای سال قبل ۲۷درصد رشد داشته است. ارزش بازار، تنها در بورس تهران ۳۳۲ هزار میلیارد تومان شده و ارزش کل بازارهای سهام ایران اعم از بورس و فرابورس و صندوق‌ها به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات بورس تهران در ۸ماه امسال، ۸۴‌درصد رشد داشته، مضاف بر اینکه در فرابورس شاهد رشد ۱۶‌درصدی، در بورس کالا شاهد رشد ۵۰درصدی و در بورس انرژی با رشد ۱۶درصدی مواجه بوده‌ایم.

رئیس سازمان بورس با اشاره به عرضه اوراق خزانه در بازارسرمایه و در پاسخ به این پرسش که آیا فروش این اوراق، تهدیدی برای بازار سهام محسوب نمی‌شود؟ توضیح داد : امسال کل اوراق خزانه‌ای که دولت فروخته ۱۷ هزار میلیارد تومان بوده، ارزش بازار سهام ایران همچنان که گفتم ۶۰۰ هزار میلیارد تومان است و ارزش بازار بدهی با احتساب ارقام امسال و پارسال حداکثر ۳۰ هزار میلیارد تومان است. لذا اینکه برخی می‌گویند اوقات سازمان بورس صرف فروش اوراق خزانه دولتی شده غیرکارشناسی است.

  • نماد۱۰درصد شرکت‌های بورس بسته مانده

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به انتقاد نسبت به بسته بودن بعضی نمادها در بازار سهام گفت: من به‌هیچ‌وجه به بسته ماندن نمادها در بورس و فرابورس اعتقاد ندارم اما معتقدم اگر در بازار معاملات سهام یک شرکت، ابهام وجود داشته باشد، بسته بودن نماد تا زمان افشای اطلاعات درست، به صلاح بازار و سهامداران است. او با اشاره به بسته بودن نماد ۷۱شرکت در بازار سهام گفت: در بازار سهام نماد ۶۰۰ نماد شرکت فعال است بنابراین تعداد نمادهای بسته شده فقط حدود ۱۰درصد کل نمادهای فعال در بازار سهام است.

  • سیگنال‌فروشی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره پدیده سیگنال‌فروشی در شبکه‌های اجتماعی بورس گفت: موضوع حرکت‌های اغوا‌کننده آن دسته از شبکه‌های اجتماعی را که سیگنال‌فروشی می‌کنند، مورد پیگیری قضایی قرار خواهیم داد. محمدی افزود: سازمان بورس، تعدادی از سایت‌های غیرقانونی را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کرده است. این سایت‌ها بعد از پیگیری‌های قضایی بسته شده‌اند. منتها حل مشکل به همکاری بیشتر نهادهای مختلف نیاز دارد زیرا برخی افراد با نام‌ها و ایمیل‌های جعلی در فضای مجازی سیگنال‌فروشی می‌کنند. محمدی تأکید کرد: برای حل این مشکل همکاری ۳نهاد سازمان بورس، پلیس فتا و قوه قضاییه لازم و ضروری است.


نوامبر 24th, 2016 | تعداد بازدید/46 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir