صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

گرمای سینما در روزهای سرد آذر
گرمای سینما در روزهای سرد آذر

با پایان یافتن تعطیلات، سالن‌های سینما نمایش فیلم‌ها را از سر گرفتند و از امروز «مشکل گیتی» به کارگردانی بهرام کاظمی به سرگروهی پردیس زندگی روی پرده رفت؛ هر چند نکته اصلی، عرضه بلیت‌های بسیار گران برای اکران افتتاحیه «سلام بمبئی» است.

  • آمدن مشکل گیتی

به گزارش همشهری، مشکل گیتی در حالی از امروز به جمع ۹فیلم روی پرده افزوده می‌شود که پروانه تولید آن تیرماه صادر شده بود؛ پروژه‌ای که اواخر شهریور مقابل دوربین رفت، ۲۶مهر کار فیلمبرداری آن به پایان رسید و حالا در نخستین روزهای آذر مهمان سینماها شده است! حمید فرخ‌نژاد، ‌رؤیا نونهالی، رامین ناصرنصیر، امید روحانی و… درآن ایفای نقش کرده‌اند و داستان فیلم درباره زوجی به نام‌های ایرج و گیتی است که در آستانه فروپاشی زندگی مشترک هستند. دلیل آن هم چیزی نیست جز توهمی که بر اثر زندگی اینترنتی گیتی بر زندگی واقعی آنها سایه افکنده است.

  • پرفروش‌ها و کم‌فروش‌های پاییز

در میان فیلم‌های روی پرده، «نیمه‌شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان و «سیانور» بهروز شعیبی با اینکه همزمان اکران خود را آغاز کردند اما فروش سیانور یک میلیارد تومان بیش از فیلم پاکروان بوده است. درحالی‌که برخی فیلم‌ها با توجه به تبلیغات خوب شهری و تلویزیونی نتوانستند عملکردی خوب در گیشه داشته باشند. «یتیم‌خانه ایران» ابوالقاسم طالبی هنوز به نیم‌میلیارد هم نرسیده و «متولد۶۵» با آغاز پخش تیزرهای تلویزیونی و افزایش تبلیغات در فضای مجازی در آستانه ورود به باشگاه میلیاردی‌هاست. انیمیشن عاشورایی «ناسور» هم که از ۴ آبان ماه به نمایش درآمده، تا امروز ۸۲میلیون تومان فروخته که کمترین آمار گیشه پاییزی است.

  • سلام بمبئی می‌آید

پیش‌فروش بلیت‌های «سلام بمبئی» درحالی آغاز شده که اکران این فیلم از هفته آینده آغاز می‌شود. در تازه‌ترین محصول مشترک ایران و هند علاوه بر محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری، بازیگران هندی هم حضور دارند. حاشیه بزرگ این فیلم ۱۰۴دقیقه‌ای عرضه بلیت‌های ۳۰۰هزار تومانی بود که جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده سلام بمبئی روز گذشته در مراسم رونمایی پوستر و تیزر در پردیس کورش به‌دلیل آن اشاره کرد: هزینه افتتاحیه و حضور گروه هندی در ایران حداقل یک میلیارد تومان می‌شود و اجباری برای خریدن بلیت ۳۰۰هزار تومانی نیست. جالب اینکه با وجود اعلام قبلی، گلزار و بنیامین در این مراسم حضور نداشتند.

  • کاهش سینماهای فروشنده

در این روزهای سرد کسانی که هنوز موفق به تماشای «فروشنده» اصغر فرهادی هم نشده‌اند، با توجه به پایان اکران فیلم در تهران می‌توانند به سالن‌هایی بروند که نماینده ایران در اسکار ۲۰۱۶را در نوبت‌های خاص نمایش می‌دهند، البته نمایش عمومی فروشنده با فروش بیش از ۱۵میلیارد تومان همچنان در ۴۷سینمای شهرستان ادامه دارد.

جدول


نوامبر 22nd, 2016 | تعداد بازدید/50 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir