صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

کلاه‌قرمزی نوروز ۹۶ برمی‌گردد
کلاه‌قرمزی نوروز ۹۶ برمی‌گردد

به گزارش همشهری، نخستین حضور کلاه‌قرمزی و پسرخاله در تلویزیون به اوایل دهه ۷۰و برنامه «صندوق پست» برمی‌گردد. ایرج طهماسب و حمید جبلی پس از موفقیت خیره‌کننده این برنامه، عروسک‌ها را با خود به سینما بردند و با «کلاه‌قرمزی و پسرخاله» جانی تازه به سینمای کودک و نوجوان آن سال‌ها بخشیدند.

«کلاه‌قرمزی و سروناز» در ۸۱و «کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه» در ۹۱پایان ماجراجویی عروسک‌ها در سینما بود و بعد از آن، سرنوشت این گروه به تلویزیون و تعطیلات نوروز گره خورد. نخستین ویژه‌برنامه نوروزی کلاه‌قرمزی در عید ۸۸ روی آنتن شبکه۲رفت و از ۹۰تا ۹۴، این برنامه به برگ برنده تلویزیون در تعطیلات نوروز تبدیل شد.

جرقه اختلاف گروه تولید با مدیران تلویزیون که اواخر سال ۹۳برای تولید کلاه‌قرمزی۹۴خورده بود، سال گذشته به اوج رسید و نیامدن عروسک‌ها به شبکه۲بسیاری از مردم و مخاطبان تلویزیون را ناامید کرد. هر چند نوروز گذشته بدون کلاه‌قرمزی و رفقا گذشت اما خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه گروه تولید قصد دارد نسخه سینمایی آن را بسازد یا به شیوه معمول و محبوب این روزها، نمایش‌ها را در اینترنت بارگذاری می‌کند. هر دو خبر به فاصله‌ای کوتاه تکذیب شد تا مشخص شود طهماسب و جبلی قصد ندارند از سرمایه کلاه‌قرمزی و دوستان برای رسیدن به سود کوتاه‌مدت بهره ببرند.

حالا خبر می‌رسد تهیه‌کننده کلاه‌قرمزی با مدیران تلویزیون برای تولید نسخه ۹۶به توافق رسیده‌اند و کلاه‌قرمزی۹۶جزو نخستین برنامه‌هایی است که از همین امروز در جدول پخش نوروزی قرار می‌گیرد. تنها نکته تأسف‌آور در این میان، خبر ابتلای دنیا فنی‌زاده، عروسک‌گردان کلاه‌قرمزی به بیماری سرطان است. او مدتی پیش در یک برنامه صبحگاهی تلویزیون گفته بود که دوری از کلاه‌قرمزی واقعا مرا ناراحت می‌کند و حتی اگر لحظه‌ای از او جدایم کنند، حالم بسیار بد می‌شود.


نوامبر 22nd, 2016 | تعداد بازدید/51 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir