صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

کربلا در اربعین | طنین «انا مظلوم حسین» در حرمین شریفین و بین‌الحرمین
کربلا در اربعین | طنین «انا مظلوم حسین» در حرمین شریفین و بین‌الحرمین

به گزارش ایرنا٬ این روزها کربلا روز و شب نمی‌شناسد٬ حال عاشقان حسینی اینجا تماشایی است٬ موج جمعیت آنقدر زیاد است که از روزهای گذشته بیشتر راه‌های منتهی به حرم امام حسین(ع) و حضرت عباس علیه‌السلام بسته شده است و زائران تنها با پای پیاده قادر به تردد در خیابان‌های ورودی بین‌الحرمین هستند.

به مناسبت اربعین حسینی، شکوه دیگری از یکی شدن عاشقان سالار شهیدان در کربلا برای جهانیان به نمایش درآمده است؛ گوشه گوشه حرمین شریفین و بین‌الحرمین مملو از اقشار مختلف جهان است؛ اینجا رنگ، و نژاد و قوم و … معنا ندارد؛ همه آمده‌اند و فریاد «انا مظلوم حسین» سر می‌دهند.

هم اینک در کربلا جای سوزن انداختن وجود ندارد٬ ورود به این شهر بسیار مشکل است و هر لحظه موج تازه‌ای از زائران در حال ورود به این شهر است.

کربلا با آمدن میلیون‌ها زائر جای سوزن انداختن نیست؛ شوق اهل بیت(ع) در همه جا دمیده شده و و خیل مشتاقان اباعبدالله حسین، همچون موجی در اطراف حرمین شریفین به هرسو کشیده می‌شوند.

در میان موج جمعیت٬ زائرانی از کشورهای ایران، بحرین، سوریه، لبنان، آذربایجان، افغانستان و پاکستان دیده می‌شود.

گروه گروه هیات‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری مردان و زنان از کشورهای مختلف از مسیرهای تعیین شده وارد صحن بارگاه اباعبدالله حسین می‌شوند و با سینه‌زنی و نوحه‌خوانی به سمت بین‌الحرمین حرکت کرده و از آن سو به سمت بارگاه ابوالفضل العباس می‌روند.

گفته شده تا کنون بیش از دو میلیون زائر ایرانی وارد خاک عراق شده‌اند که بیشتر آنان خود را به شهر کربلا رسانده‌اند، نمونه بارز حضور زائران ایرانی در شهر کربلا افرادی هستند که به عشق کشور٬ تصاویر رهبر معظم انقلاب را در دستان خود گرفته‌اند.

مسیر ۸۰ کیلومتری نجف – کربلا که به عنوان جاده «طریق الحسین» شناخته می‌شود٬ همچنان سرشار از شور و شوق حسینی است و با وجود ترافیک شدید خودروها و ازدحام بیش از حد زائران در این مسیر٬ زائران تلاش می‌کنند خود را به کربلا برسانند و در مراسم اربعین فردا شرکت کنند.

چیزی تا بزرگترین اجتماع بشری جهان باقی نمانده است٬ همه زائران آماده می‌شوند تا در این کنگره بزرگ حضور یابند و ضمن تجدید بیعت با با آرمان‌های سید و سالار شهیدان فریاد «هیهات من الذله» و «لبیک یا حسین» را به گوش همه جهانیان برسانند. «یا حسین»، «یا ابوالفضل العباس» و «حیدر حیدر» اسم رمز محرم و صفر است که دلدادگان امام آزادگی آن را سر می‌دهند و سینه‌زنان و مویه کننان گرداگرد بارگاهش می‌چرخند.

مسئولان عراقی تاکید کرده‌اند که نیروهای امنیتی این کشور برای تامین امنیت زائران در روز اربعین در آمادگی کامل هستند.


نوامبر 20th, 2016 | تعداد بازدید/49 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir