صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

چهارشنبه ۲۶آبان‌؛ آغاز بزرگ‌ترین تأمین مالی صنعت برق در بورس انرژی
چهارشنبه ۲۶آبان‌؛ آغاز بزرگ‌ترین تأمین مالی صنعت برق در بورس انرژی

به باور کارشناسان تأمین مالی از طریق انتشار اوراق و ابزارهای مالی نوین در بورس‌های کالا و انرژی روشی مناسب، ارزان و سهل‌الوصول برای شرکت‌ها جهت تأمین مالی و جمع‌آوری نقدینگی از بازار سرمایه است. قرار است امروز چهارشنبه، با عرضه اوراق سلف نیروگاه سنندج، بزرگ‌ترین تأمین مالی تاریخ صنعت برق در بورس انرژی انجام ‌شود.

شهریار شهمیری، مدیرعامل کارگزاری سهم‌آشنا که طراح و مشاور عرضه و پذیرش اوراق سلف موازی شرکت تولید برق سنندج است با اشاره به جزئیات این عرضه بزرگ در تالار بورس انرژی گفت: اوراق سلف موازی استاندارد نیروگاه سنندج در مجموع به ارزش ۲۰۰میلیارد تومان عرضه خواهد شد. او افزود: هدف از انتشار این اوراق تأمین مالی نیروگاه سنندج مپناست. این اوراق براساس فروش بار پایه سالانه شرکت تولید برق سنندج مپنا منتشر شده و معاف از مالیات است.

شهمیری اعلام کرد: عرضه اوراق مزبور از امروز، چهارشنبه ۲۶آبان‌ماه آغاز می‌شود و به‌مدت ۵روز کاری ادامه خواهد داشت. به گفته او در جریان این عرضه ۵۲۳هزار و ۴۷۱قرارداد اوراق سلف موازی استاندارد که ارزش هر یک از اوراق ۳، ۸۲۰، ۶۵۰ریال تعیین شده از طریق کارگزاری سهم آشنا در بورس انرژی فروخته خواهد شد. شهمیری گفت: این اوراق در تابلوی بورس انرژی پذیرفته شده و معاملات ثانویه آن حداکثر ۱۰روز کاری پس از انجام عرضه اولیه، در بورس انرژی آغاز خواهد شد.

او با اشاره به جزئیات عرضه امروز تأکید کرد: محدودیت حجمی درنظر گرفته شده در جریان عرضه امروز، برای هر سفارش ۲هزار قرارداد اوراق سلف است.او اعلام کرد: صندوق بازارگردانی مپنا آشنا بازارگردانی این اوراق را برعهده دارد و صندوق بازارگردانی مپنا آشنا و تأمین سرمایه امین به‌طور مشترک متعهد پذیره‌نویسی این اوراق شده‌اند. به گفته شهمیری نرخ سود روزشمار این اوراق ۲۱درصد است. نرخ تضمین شده آن هم در سررسید اوراق ۲۲درصد اعلام شده است. این سود تا سقف ۲۳ درصد قابل افزایش است .


نوامبر 18th, 2016 | تعداد بازدید/29 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir