صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

دورخیز ستاره‌های هالیوود برای ورود به کاخ سفید
دورخیز ستاره‌های هالیوود برای ورود به کاخ سفید

به گزارش همشهری، یک هفته پس از پایان انتخابات ریاست‌جمهوری و برگزیده شدن دونالد ترامپ، هنوز بسیاری از چهره‌های سرشناس نتوانسته‌اند با واقعیت کنار بیایند و هر روز خبری تازه از واکنش این چهره‌ها به شکست سنگین دمکرات‌ها به گوش می‌رسد. تازه‌ترین واکنش هم متعلق به مایکل مور است که یک‌ماه پیش از روز انتخابات با نمایش مستند «ترامپ‌لند» مخالفت جدی خود را با رئیس‌جمهور تازه آشکار کرده بود.

مور که در دوران بوش هم با ساختن چند مستند جنجالی یکی از مخالفان سرسخت او بود، معتقد است تنها راه پیروزی دمکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از مسیر پوپولیسم یا عوامگرایی می‌گذرد. او در مصاحبه با CNN گفت: خلأ کنار کشیدن چهره‌هایی چون باراک اوباما و هیلاری کلینتون از رهبری حزب دمکرات باید با حضور ستاره‌های سرشناس و محبوب پر شود؛ پیشنهادهای من اوپرا و تام هنکس هستند.

مستندساز برنده اسکار و نخل طلایی کن با اشاره به اینکه جمهوریخواهان پیش‌تر این مسیر را با معرفی رونالد ریگان و آرنولد شوارتزینگر رفته و به موفقیت رسیده‌اند، افزود: چرا ما نباید کسی را معرفی کنیم که مردم دوستش دارند و شیفته او هستند؟ در میان چهره‌هایی که در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال از نامزد حزب دمکرات حمایت کردند، خیلی‌ها را می‌شناسیم که می‌توانند توجه و رأی مردم را به‌خود جلب کنند.

این در حالی است که وینفری و هنکس هرگز از علاقه خود برای ورود به دنیای سیاست و کاخ ریاست‌جمهوری سخن نگفته‌اند. هر‌چند مجری مشهور آمریکایی پس از ملاقات ترامپ با اوباما در کاخ سفید، از تغییر لحن آشکار رئیس‌جمهور آینده به نیکی یاد و اظهار امیدواری کرده بود رفتار ترامپ عوض شده باشد. در میان مشهورترین چهره‌هایی که تا امروز از علاقه خود برای ورود به سیاست پرده برداشته‌اند، می‌توان به ویل اسمیت، آنجلینا جولی، روزان بار و البته دواین جانسن ملقب به راک اشاره کرد. در این میان، جولی به واسطه فعالیت‌های خیرخواهانه زیر پرچم سازمان ملل متحد بیش از دیگران با سیاست آشناست.


نوامبر 18th, 2016 | تعداد بازدید/33 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir