صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تجربه حضور در نقش‌های متفاوت
تجربه حضور در نقش‌های متفاوت

«توی گوش سالمم زمزمه کن»، «آشپزباشی» و «مرگ تدریجی یک رویا» از سریال‌های پربیننده محرابی است که این روزها «هشت‌و‌نیم‌دقیقه» را روی آنتن شبکه۲ دارد. او در این گفت‌وگو از سومین تجربه همکاری با شهرام شاه‌حسینی به نیکی یاد می‌کند؛ هرچند شاید برای نخستین بار در یک نقش کاملا منفی ظاهر شده باشد.

  • شما پیش از این در «تاوان» و «همه‌‌چیز آنجاست» هم با شاه‌حسینی همکاری کرده بودید. کار تازه چگونه شکل گرفت؟

این همکاری هم مانند همه‌‌چیز آنجاست پر از تجربه و برایم دلچسب است. وقتی آقای شاه‌حسینی نقش را پیشنهاد داد، با کمال میل پذیرفتم و به‌نظرم داستان این سریال برای مخاطب جذاب خواهد بود. «هشت‌و‌نیم دقیقه» کشش این را دارد که خانواده‌ها را سرگرم کند و پای تلویزیون بنشاند.

  • با توجه به سابقه طولانی حضور در تلویزیون، کارنامه شما نشان می‌دهد تا حدودی گزیده‌کار هستید. اولویت اصلی‌تان برای پذیرفتن پیشنهادهای تلویزیونی چیست؟

به‌طور حتم فیلمنامه و کارگردان، هر دو در کنار هم مهم هستند، متن برای من بسیار اهمیت دارد و البته نقشی که قرار است آن را بازی کنم. راستش من همیشه دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه کنم و اینکه همیشه بخواهم در نقش‌های مثبت بازی کنم، به‌عنوان بازیگر، چالشی برایم ایجاد نمی‌کند. به‌نظرم مخاطب تلویزیون بسیار باهوش و حرفه‌ای است، شخصیت‌ها را می‌شناسد و بازی‌ها را متوجه می‌شود.

به‌عنوان بازیگر سعی می‌کنم نقش را به خوبی ایفا کنم. درواقع، شخصیت واقعی من همان «آشا محرابی» است نه فروغ هشت و نیم دقیقه یا هر نقش دیگر که در آن حضور دارم. دوست دارم نقش‌های متفاوت را تجربه کنم و کاستی‌ها و نقاط قوت کارم را بشناسم. معتقدم برای رشد و پویایی در هر حرفه باید تجربه کرد و بازیگری هم از این قاعده مستثنی نیست.

  • از نظر شما، بازیگر برای حضور در نقش‌های متفاوت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

من هم در نقش‌های تراژیک، هم فیلم و سریال‌های کمدی بازی کرده‌ام و مانند هر بازیگر دیگر نقش مثبت و منفی داشته‌ام. اساسا به‌نظرم بازیگری قالب‌پذیر نیست. بازیگر باید آنقدر روان باشد که بتواند هر نقشی را به خوبی ایفا کند.

  • شما هم مانند بیشتر بازیگران کارتان را از صحنه نمایش آغاز کردید. حضور در تلویزیون مانع از حضور روی صحنه نمایش نمی‌شود؟

شروع کار من با تئاتر و از روی صحنه نمایش بوده و ادامه و پایان کارم هم با تئاتر خواهد بود.

  • یک سریال تازه

آشا محرابی که این روزها سریال «هشت‌و‌نیم دقیقه» را به‌مدت ۳۰شب روی آنتن شبکه۲ دارد، همزمان در حال بازی در سریال «آرام می‌گیریم» به کارگردانی روح‌الله سهرابی است؛ پروژه‌ای که به گفته محرابی یک ملودرام خانوادگی اجتماعی است و او در آن نقش شخصیتی به نام زهرا را ایفا می‌کند؛ زنی معصوم و توانا که برای حفظ زندگی و خانواده‌اش تلاش می‌کند. محرابی درباره آرام می‌گیریم می‌گوید: این فضا نسبت به دیگر کارهایم متفاوت است و آن را دوست دارم.

امیدوارم وقتی سریال روی آنتن می‌رود، بتواند مخاطب را با خود همراه کند. مجموعه تلویزیونی آرام می‌گیریم در ۴۲ قسمت تولید می‌شود و آتیلا پسیانی، هوشنگ توکلی، لعیا زنگنه، ثریا قاسمی و… از دیگر بازیگران آن هستند. قرار است این سریال در آینده نزدیک از شبکه۲ پخش شود.


نوامبر 18th, 2016 | تعداد بازدید/19 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir