صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تصاویری دیدنی از جهان علم/ باریک ترین لپ تاپ جهان و گلهای دیجیتالی

گزارش این هفته قاب دانش “مهر” به تصاویری چون باریک ترین لپ تاپ جهان، سردترین نقطه در منظومه خورشیدی، جدیدترین گونه دایناسوری در جهان و …اختصاص یافته است. به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان اسکلت 13 متری از دایناسور 170 میلیون ساله ای را کشف کردند که در نوع خود بی نظیر به شمار می رود. دانشمندان معتقدند مطالعه بر روی این دایناسور جدید می تواند راز پیدایش دایناسورهای عظیم گردن دراز را کشف کند.

اسکلت دایناسور Spinophorosaurus nigerensis که در دسته دایناسورهای نایاب در زمان خود به شمار می روند

سردترین نقطه در منظومه خورشیدی با کمک تصاویر مادون قرمز مدارگرد اکتشافی ماه سازمان ناسا تعیین شد. این منطقه حفره ای است که در منطقه قطب جنوب ماه قرار دارد و درجه حرارت در آن هرگز از منفی 238 درجه سلسیوس تجاوز نمی کند به همین دلیل امکان نجات یافتن موادی مانند آب در این منطقه بسیار زیاد خواهد بود. هیدروژن از جمله موادی است که مدارگرد اکتشافی ماه در این منطقه کشف کرده است.

تصاویر مادون قرمز از سطح ماه که منجر به کشف سردترین نقطه منظومه خورشیدی شده است

شرکت HP عنوان سازنده باریک ترین لپ تاپ جهان را به خود اختصاص داده است. جدیدترین لپ تاپ ساخته شده توسط این شرکت ProBook 5310m نام داشته و در کنار عملکرد کامل یک لپ تاپ تنها 2.2 سانتیمتر ضخامت دارد و به همین دلیل در حال حاضر باریک ترین لپ تاپ جهان شناخته می شود.

لپ تاپ ProBook 5310m  باریکترین لپ تاپ جهان با 2.2 سانتیمتر ضخامت

هنرمند دیجیتال ژاپنی زیبایی و پیچیدگی گلها را با بازسازی آنها به صورت دیجیتالی نمایش داده است. وی با دقت بالا و با استفاده از تجهیزات بسیار دقیق گلها را مورد بررسی قرار داده و در نهایت نتیجه کار وی توانسته است جزئیات گلها را با دقتی بسیار بالا نمایان سازد. هنرمند 25 ساله این آثار تحت تاثیر آثار هنرمندان گیاه شناس قرن 15 تا 17 میلادی آثار خود را به صورت دیجیتال ارائه کرده است.

گلهای دیجیتالی پس از بازبینی دقیق و ثبت تصاویر متعدد توسط نرم افزار سه بعدی ارائه شده اند

دانشمندان علوم فضایی در حال حاضر در تلاش هستند نقشه کاملی از جریانهای تیوب مانند گرانشی میان اجرام کیهانی ارائه کنند. ایده اصلی این پروژه انجام سفرهای فضایی با کمک جریانهای گرانشی است که می تواند در مصرف سوخت فضاپیماها به اندازه قابل توجهی صرفه جویی کند. با این حال این شیوه نمی تواند شیوه ای سریع برای سفرهای فضایی به شمار رود و تا کنون در حد ایده ای برای نویسندگان داستانهای علمی تخیلی باقی مانده است.

نقشه رایانه ای از جریانهای گرانشی میان اجرام کیهانی منظومه خورشیدی

سپتامبر 25th, 2009 | تعداد بازدید/300 views | دسته بندی : تازه ها
برچسب ها: ، ، ، ،
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir