صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

فرآيند تجاري سازي كاتاليست ها نهادينه مي شود

 به گزارش خبرنگار شانا، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی صبح امروز (سه شنبه ١٠ اردیبهشت) در آیین افتتاح رسمی مرکز پیشرو فناوری های غشاء، چهار نوع کاتالیست و سه نوع دانش فنی که در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد، اظهار کرد: ایران با شتاب در حال بومی سازی کاتالیستهای مورد نیاز صنعت نفت به ویژه در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی است.

مهندس عبدالحسین بیات افزود: در صورتی که مشوق های لازم برای پدید آورندگان دانش فنی و نیز کاتالیست ها داده شود مسیر تجاری سازی این محصولات نهادینه و تسهیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: ایران اکنون در منطقه خاورمیانه رتبه برتر را در ساخت انواع کاتالیست ها و دانش های فنی صنعت پتروشیمی دارد.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی ادامه داد: باید از فناوری های کسب شده بیشترین بهره را برد و مسیر بومی سازی را تکیه بر توان پژوهشگران و متخصصان ادامه داده و افزون بر تامین نیاز داخل در زمینه صادرات فناوری هم فعال شد.

بیات گفت: تحریم ها علیه کشورمان سبب شد تا آسیب های حوزه خود را شناسایی کرده و با تلاش متخصصان داخلی نیازهای خود را از داخل کشور تامین کنیم.

وی افزود: امروز مرزهای دانش شکسته شده و به ویژه در صنعت پتروشیمی در بسیاری از حوزه ها انحصار شکنی رخ داده است و با توجه به پتانسیل های موجود می توانیم به اهداف خود در کمترین زمان ممکن دست یابیم.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تمامی دانشمندان و پژوهشگران در صنعت پتروشیمی حمایت کرده و آماده هر گونه همکاری هستند.

به گزارش شانا، نخستین مرکز پیشرو فناوری غشاء در مقیاس نیمه صنعتی برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه صبح امروز (سه شنبه ١٠ اردیبهشت) با حضور مهندس رستم قاسمی وزیر نفت و عبدالحسین بیات، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

بر پایه این گزارش امروز همچنین از سه دانش فنی و چهار کاتالیست که توسط متخصصان و کارشناسان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی بومی سازی شده است نیز به طور رسمی بهره برداری می شود.


می 1st, 2013 | تعداد بازدید/91 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir