صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

راهبرد جالب یک شرکت تولیدکننده بازی برای مبارزه با دانلود غیرقانونی محصولاتش: آینه چون نقش تو بنمود راست …

به تازگی یک شرکت تولیدکننده گیم به نام Greenheart Games دست به کار عجیبی زد که در وهله اول هیچ منطقی در پشت آن به چشم نمی‌خورد. این شرکت که با دانلود غیرقانونی محصولش یعنی بازی Game Dev Tycoon روبرو شده بود، نسخه کرک بازی را شخصا در سایت‌های دانلود قرار داد. این بازی خودش یک شبیه‌ساز توسعه نرم‌افزار است.

هنوز یک دقیقه از آپلود فیلم و گذاشتن آن در سایت‌های تورنت نگذشته بود که کلاینت تورنت این شرکت، نشان داد که افراد زیادی شروع به دانلود بازی کرده‌اند.

اما افرادی که این نسخه کرک‌شده را نصب و بازی می‌کردند، بعد از چند ساعت پیامی مشاهده می‌کردند مبنی بر اینکه شرکت مجازی که در این گیم ساخته‌اند به علت اینکه کاربران نسخه غیرقانونی محصول را می‌خرند با مشکل مواجه شده و دیر یا زود ورشکست خواهد شد!

04-30-2013 05-32-13 PM

به این ترتیب این شرکت با تغییراتی در نسخه کرک، با قرار دادن یک آینه در مقابل کاربران خلافکار، خواسته است که نتیجه اعمالشان را به خود آنها بچشاند.

۹۳ درصد موارد دانلود این بازی، به صورت غیرقانونی صورت می‌گیرد.

این تصویری است از واکنش یکی از گیمرهای بازی غیرقانونی وقتی خودش با دزدی محصولش در جریان این بازی روبرو شد:

04-30-2013 05-23-08 PM

البته شرکت Greenheart تنها شرکتی نیست که از این راهبرد خلاقانه به صورت غیرمستقیم برای تحت تأثیر قرار دادن کاربران خاطی استفاده می‌کند، در بازی Crysis – WARHEAD هم کاربران غیرقانونی ممکن است با صحنه عجیبی روبرو شوند به این صورت که اسلحه‌های آنها به جای گلوله، جوجه شلیک کنند!

در بازی Michael Jackson: The Experience هم به جای صدای موسیقی در برخی صحنه‌های صدای ناهنجار ووزیلا خارج می‌شود و در بازی نینتندوی SNES RPG EarthBound هم در نسخه کرک شده تعداد دشمنان زیاد می‌شود و کاربر نمی‌توند مراحل بازی را ذخیره کند.

اما در این میان راهبرد شرکت Greenheart از آنجا که کاربر را به صورت آینه‌ای در مقابل عمل خودش قرار می‌دهد، از همه هوشمندانه‌تر به نظر می‌رسد.

منبع

می 1st, 2013 | تعداد بازدید/75 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir