صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

تولید ۷۸۰۰ محتوای الکترونیکی در شبکه ملی یادگیری


رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: با تلاش های صورت گرفته 7 هزار و 800 محتوای الکترونیکی در قالب شبکه ملی یادگیری تولید و به منظور ارائه به متقاضیان، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی حکیم جوادی اظهار داشت: یکی از اهداف پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه کشور، ارائه 30 درصد آموزش‌ها به صورت الکترونیکی است که در همین راستا، طرح شبکه ملی یادگیری الکترونیکی کشور از سوی وزارت ارتباطات در حال پیاده سازی است.


وی با اشاره به استفاده از شبکه ملی یادگیری در سطوح مختلف آموزشی در کشورمان افزود: هدف از اجرا و بهره برداری از این شبکه، اشاعه دانش و کاستن از شکاف دسترسی به منابع علمی و آموزشی میان سطوح مختلف جامعه و نیز تضمین برابری به علوم و فناوری است.


حکیم جوادی خاطرنشان کرد: شبکه ملی یادگیری در ایران، سه سطح آموزش در مدارس، آموزش عالی و نیز آموزش‌های فنی و حرفه ای را پوشش می‌دهد.


معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه حمایت از تولید محتواهای فرهنگی، آموزشی، مهارتی و تخصصی از جمله اقدام های صورت گرفته در زمینه ایجاد شبکه یادگیری الکترونیکی است تصریح کرد: این محتواها با بکارگیری آخرین فناوری های موجود تولید شده و به صورت رایگان از طریق شبکه ملی اطلاعات در اختیار تمامی متقاضیان قرا می گیرد.


وی ادامه داد: این تلاش های با همکاری وزارت آموزش و پرورش و در راستای گسترش عدالت و فراهم آوردن شرایط یکسان برای تمامی مردم به منظور دستیابی به امکانات آموزشی، پیاده سازی می شود.


رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به بیان موفقیت های کشورمان در عرصه هوشمند سازی مدارس و استفاده از فناوری‌های نوین برای تحقق شعار “هر خانه، یک کلاس درس” گفت: تا کنون بیش از 50 هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند که این امر یکی از مهمترین دستاوردهای کشور در عرصه آموزش و پرورش است.


وی تاکید کرد: از دیگر دستاوردهای این حوزه می توان به تجهیز و تحویل بیش از یک هزار و 600 آزمایشگاه فناوری اطلاعات در مدارس کشور با هدف توزیع عدالت آموزشی و در قالب پایلوت دولت الکترونیکی، اشاره کرد؛ در همین راستا، برخی از دستاوردهای وزارت ارتباطات در حوزه پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی یادگیری و آموزش الکترونیکی، در نمایشگاه “فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش” عرضه شده است.

 

آوریل 28th, 2013 | تعداد بازدید/100 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir