صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

توقیف خودروهای حامل سگ؛ اجازه تردد مانکن‌نماها را در شهر نمی‌دهیمتوقیف خودروهای حامل سگ؛ اجازه تردد مانکن‌نماها را در شهر نمی‌دهیم

مهر نوشت: سردار احمدرضا رادان روز یکشنبه 8 اردیبهشت ماه در حاشیه آغاز طرح امنیت اجتماعی در پایخت اظهار داشت: در اسفند سال گذشته پلیس اقدام به ارزیابی عملکردش با نظرسنجی از مردم کرد و 25 جرم شایع در کشور را مورد نظرسنجی قرار داد تا مشخص شود مردم نگران وقوع کدام یک از جرائم هستند.

به گفته وی، براساس نظرسنجی انجام شده توزیع و خرید و فروش مواد مخدر با 60/5 درصد اولویت اول پاسخ دهندگان، تصادفات با 57/9 ، بدپوششی با 54/6، آلودگی صوتی 54/3 و مزاحمین نوامیس و سرقت با بیش از 30 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رادان افزود: به منظور اینکه به مطالبات مردم در استانهای مطرح که جرم در آنها بیشتر است ما نیز این جرایم را دسته بندی کردیم تا به مطالبات مردم پاسخ دهیم.

رادان از آغاز جرای طرح امنیت اجتماعی در تهران و 17 کلانشهر از 8 اردیبهشت ماه خبر داد و تاکید کرد: این طرح دو روز زودتر از سایر استان‌ها در تهران آغاز شده و از 10 اردیبهشت ماه این طرح در کلانشهرهای اصفهان، شیراز، کرمان، همدان، شرق و غرب تهران، البرز و استان‌های خراسان، مازندران، گیلان و گلستان به اجرا در می‌آید.

رادان با بیان اینکه پلیس شناسنامه کاملی را از مواد فروشان خرد در اختیار دارد تاکید کرد: با توجه به اینکه استقرار پلیس در مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر تثبیت شده است در داخل کشور نیز پاسخگوی نگرانی در مورد مواد فروشان خرد باشیم. برخورد با مواد فروشان خرد در دستور کار پلیس قرار دارد و با استفاده از اطلاعات بسیج، معتمدان محلی و وزات اطلاعات توانسته‌ایم شناسنامه کاملی از خرده فروشان تهیه کنیم. از مردم نیز می‌خواهیم اطلاعات سایر خرده فروشان را از جمله مسیر تردد و منزلشان را در اختیار پلیس قرار دهند تا ما بتوانیم باقیمانده خرده فروشان مواد را دستگیر کنیم.

جانشین رییس پلیس کشور با اعلام اینکه سرقت خرد یکی از نگرانی‌های مردم است در دستور کار پلیس قرار دارد، افزود: اگر با معتادان ولگرد، مواد فروشان خرد و سارقان خرد برخورد کنیم بخشی از نگرانی مردم در خصوص سرقت‌ها کاهش می‌یابد. جمع آوری معتادن ولگرد آغاز شده است و این افراد به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

رادان با اعلام اینکه طرح برخورد با اراذل و اوباش در قالب طرح امنیت اخلاقی به اجرا در می‌آید، گفت: برخورد با اراذل و اوباش در دستور کار ما قرار دارد و پیام پلیس به این افراد این است مطمئن باشند که جای امنی را پیدا نمی‌کنند که بتوانند فرار کنند. باقیمانده اراذل و اوباش پس از هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی به زودی در طرح ویژه‌ای با توجه به اینکه شناسایی شده‌اند دستگیر خواهند شد.

جانشین رییس پلیس کشور با بیان اینکه برخی افراد در شهرها در خودروها و خیابان‌ها به صورت مانکن تردد می‌کنند، تاکید کرد: این افراد اینگونه در خیابان‌ها تردد می‌کنند تا ببینند خیلی راحت در شهر می‌توانند تردد کنند، البته این افراد بدانند که پلیس با حکم قانون و بنا به خواست مردم با کسانی که هنجارشکنی کرده و اقدام به خودنمایی در شهر می‌کنند برخورد کرده و خودروی افراد بدحجاب توقیف و پس از طی مراحل قانونی آزاد می‌شود. ما تلاش می‌کنیم تا هزینه وقوع این جرم را بالا ببریم.

رادان با اعلام برخورد با سگ گردانی در خیابان‌ها و حمل حیوانات در خودروها اظهار داشت: برخورد با سگ گردانی در دستور کار پلیس قراردارد و بنا بر آیین نامه پلیس راهبر حمل حیوانات در داخل خودرویی که انسان در آن حضور دارد ممنوع است. اجازه نمی‌دهیم عده‌ای در خیابان‌ها با سگ گردانی و حمل حیوان در خودرو، خودشان و سگشان را به نمایش عمومی بگذارند. البته در طرح امنیت اخلاقی با خودرویی‌هایی که آلودگی صوتی ایجاد کنند برخورد کرده واینگونه خودروها توقیف می‌شوند.

به گفته رادان پلیس طرح ویژه‌ای را برای برخورد با خودروهایی اقدام به دور دور کردن در برخی خیابان خاص کرده و باعث ایجاد ترافیک می‌شوند در دستور کار دارد و این خودروها علاوه بر توقیف سرنشینانش برای برخورد قضایی تحویل مقامات قضایی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح سالم سازی دریا امسال هم به اجرا در می‌آید تاکید کرد: سه سال است طرح سالم سازی دریا به منظور ایجاد محیطی امن و تامین امنیت در سواحل کشور اجرا می‌شود البته در این طرح در مرحله اول مسوولان استانی باید به گونه‌ای عمل کنند که همه از این موهبت استفاده کنند. زن و مرد حق دارند به صورت جدا از دریا استفاده کنند و پلیس در مرحله بعد با کسانی که قصد ایجاد ناهنجاری در سواحل را دارند برخورد می‌کند. به مردم توصیه می‌کنیم در تعطیلات به سفر بروند و از طبیعت استفاده کنند. اما این استفاده نباید توام با گناه باشند.

جانشین رئیس پلیس کشور با ابراز امیدواری نسبت به کاهش سرقت‌های خرد با اجرای طرح‌های جدید پلیس گفت: در مجموع سرقت‌های خرد نسبت به سرقت‌های خشن کاهش چندانی نداشته است که به همین دلیل سعی کردیم با برنامه ریزی و اجرای طرح‌های جدید سرقت خرد را نیز کاهش دهیم. در حال حاضر 40 درصد سرقت‌های کشور را سرقت خرد تشکیل می‌دهد.

رادان با اعلام اینکه تمامی اراذل و اوباش پایتخت از سوی پلیس شناسایی شده‌اند، افزود: پلیس تلاش می‌کند تا با باقیمانده‌های اراذل و اوباش برخورد کند ضمن اینکه دیگر مردم در سطح شهر معتاد ولگرد نبینند. همچنین سعی می‌کنیم در خصوص آلودگی صوتی نگرانی‌ها را کم کنیم.

وی از برخورد با فروشندگان لباس‌های نامناسب خبر داد و تصریح کرد: در طرح برخورد با بدپوششی تنها با استفاده کنندگان از لباس‌های نامناسب برخورد نمی‌کنیم و با محل‌هایی که اقدام به تولید و توزیع لباس‌های نامناسب کنند برخورد می‌شود.

رادان در خصوص زمان اجرای طرح انضباط اجتماعی گفت: برخورد با اراذل و اوباش به دلیل شناخته شدن زمان کمتری می‌خواهد اما جمع آوری موادفروشان خرد، معتادان ولگرد و مقابله با آلودگی صوتی زمان بیشتری نیاز دارد.

جانشین رییس پلیس کشور با بیان اینکه با زنان خیابانی برخورد می‌شود گفت: ممکن است برخی افراد و گروه‌ها خانه امنی را برای خود پیدا کرده و از آنجا به عنوان خانه فساد استفاده کنند. مردم می‌توانند با شکایت و در اختیار دادن برگه قضایی‌شان به پلیس ما را در برخورد با این خانه‌ها کمک کنند. البته اگر مردم نیز گزارشی در این مورد به پلیس ارائه دهند، ماموران پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و کارهای شناسایی با گرفتن مجوز قضایی وارد عمل می‌شود.

رادان در پایان در خصوص دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که با پلیس برای جمع آوری معتادان ولگرد همکاری می‌کنند گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر قول داده است تا بتواند ظرفیتی را ایجاد کند تا بتواند معتادان ولگرد را تا دو دوره نگهداری کند. خوشبختانه علاوه بر ستاد، اصحاب رسانه و دستگاه قضایی در اینباره همکاری خوبی با پلیس داشته‌اند.

آوریل 28th, 2013 | تعداد بازدید/106 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir