صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

کاهش اشتها علامتی زودرس از سنگ کلیه است

فرید تقوایی، متخصص اورولوژی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: شخص مبتلا به سنگ کلیه علائم و عوارض گوناگونی را ممکن است از خود بروز دهد که این علائم و عوارض در صورتیکه به موقع تشخیص و درمان شوند، احتمال بهبود بیماری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

وی افزود: سنگ کلیه ممکن است آنقدر کوچک باشد که بدون هیچ مشکلی از بدن دفع شود، در مقابل سنگ های ایجاد شده می تواند بسیار بزرگ بوده و با درد شدیدی همراه باشد.

تقوایی تاکید کرد: سنگ های بزرگتر در هنگام عبور از لوله متصل کننده مثانه و کلیه موجب بروز درد شدید شده و حتی ممکن است در این لوله گیر کرده و جریان ادرار را مسدود کنند.

وی با بیان اینکه تشخیص به موقع علائم سنگ های ادراری وکلیوی بسیار مهم است، تصریح کرد: درد ناگهانی و مداوم مهمترین نشانه سنگ کلیه است که به ویژه در ناحیه پشت و طرفین کمر، شکم، کشاله ران یا ناحیه تناسلی ایجاد می شود.

تقوایی تاکید کرد: کاهش یا از دست رفتن اشتها به ویژه در صورتیکه به مدت طولانی برفرد عارض شود نیز می تواند علامتی مهم و زودرس از ابتلا به سنگ کلیه باشد.

وی یاد آور شد: البته اغلب بیماری ها و نارسایی ها نیز می توانند با کاهش اشتها همراه باشند که در این صورت باید به علائم دیگر سنگ کلیه توجه کرده و بیماری را به درستی تشخیص داد.

تقوایی اظهار داشت: تهوع، استفراغ، خستگی مفرط، یبوست، تعریق بیش از اندازه، اسهال، تب و لرز، سوزش و تکرار ادرار و بروز برخی دیگر از مشکلات ادراری  نیز می تواند از علائم بسیار مهم سنگ کلیه باشد که تشخیص مناسب آنها در مراحل اولیه بسیار مهم خواهد بود./ح

آوریل 28th, 2013 | تعداد بازدید/105 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir