صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

گزارش سه ماه دوم سال ۲۰۱۳ اپل: سود ۹٫۵ میلیارد دلاری، رشد اندک فروش آی‌فون

دیروز اپل گزارش مالی خود را در سه ماهه دوم «مالی» سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که بر این اساس این شرکت سود خالص ۹٫۵ میلیارد دلاری و کل فروش معادل ۴۳٫۵ میلیارد دلار داشته است. در سه ماهه اول میزان سود و فروش اپل به ترتیب ۱۱٫۶ میلیارد دلار و ۳۹٫۲ میلیارد دلار بود.

میزان سود و فروش اپل نسبت به زمان مشابه سال پیش مقداری افت نشان می‌دهد: در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ اپل سود خالص ۱۳٫۱ میلیارد دلار داشت و ۵۴٫۵ میلیارد دلار فروش داشت.

میزان فروش آی‌فون هم نسبت به زمان مشابه سال پیش، به طرز معنی‌داری افزایش نیافته است، در سه ماه دوم سال جاری و سال پیش، میزان فروش آی‌فون ۳۷٫۰۴ میلیون و ۳۵٫۱ میلیون دستگاه بود.

اما میزان فروش آی‌پد نسبت به زمان مشابه سال پیش ۶۵ درصد افزایش یافته است: ۱۹٫۵ میلیون دستگاه در مقابل ۱۱٫۸ میلیون دستگاه.

البته باید در نظر داشت که این آمار شامل فروش آی‌پد مینی هم می‌شود و چون آی‌پد مینی ارزان‌تر از آی‌پد است، میزان سود اپل به موازات افزایش فروش دستگاه‌ها افزایش نیافته است.

04-24-2013 01-25-06 PM

میزان فروش مک هم از ۴ میلیون دستگاه به ۳٫۹۵ میلیون دستگاه رسید، ولی از آنجا که مک‌های جدید گران‌تر بودند، میزان فروش مک به میزان دو درصد نسبت به زمان مشابه سال پیش افزایش یافته است.

آی‌پاد هم که همچنان با فروش نزولی روبرو است: ۵٫۶ میلیون دستگاه در مقابل ۷٫۷ میلیون دستگاه سال پیش.

تحلیلگران اعتقاد ندارند که میزان تقاضای آی‌فون کاهش یافته باشد، اما شتاب رشد تقاضای آی‌فون به میزان قابل توجهی کاهش یافته است، اگر آمار فروش سه ماه دوم سال ۲۰۱۲ را با سال ۲۰۱۱ مقایسه کنیم، می‌بینیم که فروش آی‌فون ۸۸ درصد افزایش یافته بود، اما مقایسه سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ نشاندهنده رشد تنها هفت درصدی است.

اپل تخمین می‌زند که در سه ماهه سوم، میزان فروشش بین ۳۳٫۵ تا ۳۵٫۵ میلیارد دلار باشد که در این صورت ممکن است ۴ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد، اما فعلا سهامداران اپل راضی هستند،‌ چرا که قیمت سهام اپل ۴٫۵ درصد افزایش یافته است.

در قسمت دیگری از گزارش اپل اعلام کرده است که میزان فروش کل اپلیکیشن‌ها از طریق اپ استور به ۴۵ میلیارد اپ رسیده است و این شرکت تا به حال ۹ میلیارد دلار به توسعه‌دهندگان پرداخت داشته است.

04-24-2013 01-10-09 PM

و در آخرین قسمت هم اپل اعلام کرد که تعداد کاربران آی‌کلاد به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است.

وقتی از تیم کوک در مورد احتمال عرضه آی‌فونی با صفحه نمایش بزرگ‌تر سؤال شد، او تولید آی‌فون بزرگ‌تر را رد کرد، بنابراین امسال منتظر آی‌فون بزرگ‌تر نباشید، اما کوک خبر از عرضه یک محصول تازه هیجان‌انگیز داد. شاید ساعت یا تلویزیون اپل!

منبع

آوریل 26th, 2013 | تعداد بازدید/108 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir