صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

نتفلیکس، بزرگ‌تر از شبکه HBO

نتفلیکس Netflix -شرکت بزرگ پخش محتواها به صورت جاری در اینترنت- به تازگی خبر داده است که تعداد مشترکانش در آمریکا به ۲۹٫۲ میلیون نفر رسیده است و به این ترتیب از شبکه کابلی HBO که ۲۸٫۷ میلیون مشترک دارد، بزرگ‌تر شده است.

این نقطه عطفی برای نتفلیکس به شمار می‌رود و نشاندهنده اوج گرفتن رسانه‌ای سرگرمی‌ساز اینترنتی است. به تعداد مشترکان نتفلیکس باید ۷٫۱۴ میلون نفر مشترک خارج آمریکا را هم افزود که با احتساب آنها تعداد کل مشترکان به بیش از ۳۶ میلیون نفر می‌رسد.

04-23-2013 08-53-51 AM

از سوی دیگر، اگر میزان پهنای باند مصرفی برای پخش محتواهای جاری را در نظر بگیریم، نتفلیکس یک سوم کل ترافیک اینترنت را مصرف می‌کند و به این ترتیب بالاتر از یوتیوب، سرویس ویدئوی آمازون یا آی‌تونز قرار می‌گیرد.

هزینه اشتراک ماهانه نتفلیکس ۸ دلار است، این شرکت به تازگی طرح اشتراک ۱۲ دلاری خانوادگی را هم ارائه داده است، با این مبلغ به صورت همزمان ۴ عضو هر خانواده می‌توانند، به صورت جاری به برنامه‌های مورد علاقه خود نگاه کنند.

میزان سود نتفلکیس در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳، عدد قابل توجه ۷۸۱ میلیون دلار بوده است.

همین سودآوری است که مقامات این شرکت را مدتی به این فکر انداخته است که به جای پخش برنامه و شوهای دیگر شرکت‌ها به صورت جاری، خود تولیدکننده محتوا بشوند.

مشهورترین برنامه تولیدی این شرکت تا به حالا سریال House of Cards با شرکت کوین اسپیسی بوده است، اما نتفلیکس به تازگی یک سریال ۱۳ قسمتی دیگر به نام Hemlock Grove در ژانر وحشت تولید کرده است که در هفته اول، میزان مشاهده آن از House of Cards هم بیشتر شده است، احتمالا به خاطر اینکه این سریال با نوجوان‌ها و جوانان بیشتر از سریال سیاسی House of Cards ارتباط برقرار می‌کند.

04-23-2013 08-54-29 AM

فصل جدید سریال Arrested Development هم به صورت اوریجینال توسط نتفلیکس پخش خواهد شد.

مانند House of Cards، نتفلیکس همه قسمت‌های سریال تازه Hemlock Grove را هم به یک باره برای تماشا، عرضه کرده است. درست به همین خاطر است که هم‌اینک در سایت‌های دانلود Web Rip قسمت‌های متعددی از سریال را به سادگی می‌توانید پیدا کنید و دانلود کنید!

منبع: + و +

آوریل 23rd, 2013 | تعداد بازدید/174 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir