صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

سبک زندگی ما باید به سوی اسلامی شدن حرکت کند/تربیت پیراپزشک به اندازه پزشک مهم است

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ دکتر محمد حسن طریقت منفرد در ادامه سفربه استان خوزستان در جلسه شورای اداری شهرستان بهبهان گفت: یکی از نیازهای کشور در بحث بهداشت و درمان تربیت نیروی ماهر و کارآمد است که بحمدالله کشور در این زمینه از وضعیت خوبی برخوردار هستیم.

وی با بیان این مطلب که باید در جهت ارتقای سطح جذب خیرین در امر سلامت و درمان حرکت کنیم، افزود: دانشگاههای ما نیروهای بسیار خوبی را در زمینه بهداشت تربیت کرده اند و ما باید در کنار پزشکان، پیراپزشکان ماهری را نیز تربیت کنیم زیرا حدود 20 تا 30 درصد درمان بر عهده پزشکان است در حالی که 80 درصد  مابقی آن به پیراپزشکان مربوط می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به تحریمهای دارویی ایران از سوی غرب گفت: استکبار جهانی با تحریمهای خود در خصوص دارو تصور می کرد که می تواند به اهداف خود برسد در حالی که با برنامه ریزی دقیق به جز در مواردی به هیچ عنوان شاهد کاستی در زمینه دارو نبوده ایم و آنها باید این آرزو را با خود به گور ببرند.

وی با تاکید بر این نکته که باید در جهت خودکفایی واقعی گام برداریم خاطر نشان ساخت: تلاش و برنامه ریزی همه ما باید در جهت صحبت های رهبری با محوریت حرکت به سوی سبک زندگی اسلامی باشد.

دکتر طریقت منفرد ضمن اشاره به روی آوردن مردم کشورهای اروپایی به مصرف محصولات ارگانیک  ادامه داد: یکی از مشکلات چشمگیر در بحث سلامت موضوع تغذیه است که بیماری هایی مانند پوکی استخوان هم از همین امر نشات می گیرد که راه حل آن تغییر سبک زندگی به سوی اسلامی شدن است.

وزیر بهداشت افزود: بهبهان یکی از شهرستان های پیشرو در اجرای برنامه پزشک خانواده است که منبع مورد نیاز آن برای سه ماهه اول سال جاری تامین شده است که باید بطور صحیح و علمی اجرا شود.

وی در پایان گفت: اساس طب بر پایه طب عمومی است بخصوص در مراقبت های اولیه و بهداشت که انشالله اجرای برنامه پزشک خانواده عاملی برای اجرایی شدن طب عمومی خواهد بود./س

آوریل 21st, 2013 | تعداد بازدید/98 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir