صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

بهينه سازي سيستم پساب صنعتي 4 منطقه عملياتي توليد نفت در خليج فارس

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا کاظمی صادقی افزود: با وجود تاسیسات فراوان و گستردگی فعالیت ها در شرکت نفت فلات قاره ایران، حوادث این شرکت بسیار ناچیز است.

وی، مدیریت بیش از سه هزار و 800 کیلومتر خط لوله را از وظایف شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام و تصریح کرد: تاکنون کار بازرسی داخلی و خارجی بیشتر خطوط لوله دریایی این شرکت با هدف پیشگیری از ایجاد پیشامدهای ناگهانی انجام شده است.

صادقی، جمع آوری لکه های نفتی را از دیگر برنامه های بخش اچ اس یی شرکت نفت فلات قاره ایران عنوان کرد و گفت: قرار است دو شناور ویژه برای رفع آلودگی های نفتی از روی آب اجاره کنیم که یک شناور برای مناطق سیری و لاوان و شناور دیگر برای مناطق خارک و بهرگان اختصاص می یابد.

رئیس محیط زیست شرکت نفت فلات قاره ایران با بیان این که هم اکنون عملیات تزریق پساب به چاه در سکوی سروش انجام می شود، یادآور شد: طرح ان جی ال سیری که با هدف جمع آوری گازهای همراه اجرایی می شود، تقریبا نهایی شده و طرح ان جی ال خارک نیز از پیشرفتی مطلوب برخوردار است.

بر پایه این گزارش، در میان پروژه های ایمنی شرکت نفت فلات قاره ایران، پروژه استقرار، حفظ و نگهداشت سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) که از سال گذشته در مناطق شش گانه عملیاتی این شرکت و تهران در دستور کار قرار گرفته بود، تا پایان شهریورماه امسال بیش از 72 درصد پیشرفت داشته است و پیش بینی می شود در تیر سال آینده پایان یابد، همچنین طرح تدوین، طراحی و ایجاد بانک نرم افزاری مشاغل، کارگاه ها و حوادث شغلی تقریبا نهایی شده است.

میزان نفت بازیافتی از پساب نفتی دورریز کارخانه ها در 6 ماه نخست امسال بیش از 79 هزار بشکه اعلام و بیش از 78 هزار مترمکعب آب بازیافتی از فاضلاب برای آبیاری فضای سبز نیز استفاده شده است، همچنین در نیمه نخست امسال، 2 هزار و 345 اصله درخت به فضای سبز مناطق عملیاتی شرکت نفت فلات قاره ایران افزوده شده است.
 

آوریل 8th, 2013 | تعداد بازدید/109 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir