صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

موقعيت ممتاز صنعت 50 ساله پتروشيمي ايران در منطقه تثبيت مي شود

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی به خبرنگار شانا گفت: دهمین همایش بین‏ المللی پتروشیمی ایران (IPF) روزهایی برگزار خواهد شد که صنعت پتروشیمی ایران پنجاه سالگی خودش را پشت سر می‏گذارد و نیم قرن تجربه و تلاش پشتوانه‏ این صنعت تأثیرگذار در اقتصاد کشور است.

مهندس رمضان اولادی درباره  تأثیر برگزاری همایش بین‏ المللی IPF در رشد و توسعه‏ صنعت پتروشیمی ایران و دستیابی به اهداف تعریف شده این صنعت گفت: هدف از برگزاری این همایش، گردآوری بازیگران جهانی صنعت پتروشیمی است و توانسته امکان تبادل نظر بین مدیران ارشد و متخصصان داخلی و بین‏ المللی را فراهم کند.

وی افزود: افزون بر این متخصصان خارجی از نزدیک با توانمندی‏های داخلی آشنا خواهند شد که این امر منجر به جلب همکاری‏ های طرفین در آینده می شود. 

اولادی ادامه داد: اکنون همزمان با پنجاه سالگی صنعت پتروشیمی و در این رویداد بزرگ فرصت مغتنمی داریم تا افزون بر نمایش اقتدار ملی و توانمندی‏های داخلی، نقش صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور به منظور جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده محصولات به نمایش گذاشته شود.

وی با بیان این که هدف از  برگزاری  همایش IPF، ایجاد فرصتی مناسب برای ارتباطات نزدیک بین دست اندرکاران داخلی و خارجی صنعت پتروشیمی است گفت: در سال‏های گذشته و تجربه به دست آمده از همایش های پیشین  سبب تبادل اطلاعات فنی و اقتصادی زیادی در این حوزه شده است. 

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: جذب سرمایه‏ گذاری‏های خارجی، سهولت دریافت تسهیلات مالی و نیز پوشش بیمه‏ای بین ‏المللی، جذب و حمایت از سرمایه‏ گذاران داخلی، حاصل برگزاری این همایش در دوره های قبل بوده است.

اولادی ادامه داد: با توجه به برخی محدودیت‏ ها و تحریم‏های بین‏ المللی اعمال شده، IPF با معرفی قطب‏ ها و پارک‏ های پتروشیمی، با رویکرد تکمیل زنجیره محصولات، به معرفی فرصت‏ های سرمایه‏ گذاری می‏پردازد که می‏تواند همکاری‏ های داخلی و بین‏ المللی را ارتقا بخشد.

 وی افزود: این حرکت همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی ( فرصت سازی از تحریم ها مبتنی بر دانش و استعدادهای داخل و توسعه همکاری با کشورهای دوست ) برای مقابله با  برخی فشارهای اقتصادی است.

مدیر برنامه ریزی و تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: ایران موقعیت ممتازی در دسترسی به بازارهای هدف و دسترسی به آب‏های آزاد دارد که منجر به سهولت صادرات و کاهش هزینه‏ های حمل و نقل می‏ شود؛ افزون بر این با داشتن منابع غنی نفت و گاز، خوراک با قیمت منطقی و رقابتی برای واحدهای صنعت پتروشیمی مهیا است که این موارد از مزایای سرمایه‏ گذاری در این صنعت است.

به گزارش شانا، دهمین دور‏ه‏ همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور سخنرانان، مقامات و مدیران ارشد بین المللی و داخلی، ٢٣ و ٢٤ اردیبهشت ١٣٩٢ برگزار خواهد کرد.

آوریل 7th, 2013 | تعداد بازدید/145 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir