صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

مایک مان فردی که ۱۴٬۹۶۲ دامین را در کمتر از ۲۴ ساعت ثبت کرد!

نام‌های دامنه را می‌توان مهم‌ترین بخش از یک کسب‌وکار آنلاین دانست. بارها ایده‌ای به ذهنتان رسیده است و برای ثبت نام دامنه مراجعه کرده‌اید ولی آن نام قبلا ثبت شده است. اگر با این مشکل خیلی مواجه می‌شوید باید با مایک مان آشنا شوید.

کار مایک ثبت کردن و فروش نامهای دامنه است. او در این کار مهارت زیادی دارد و تقریبا از هر نامی که خوشش بیاید آن‌را ثبت کرده و بعدا با قیمت بیشتری آن‌را می‌فروشد.

برای اینکه با مهارت مایک آشنا شوید بهتر است بدانید که او در کمتر از ۲۴ ساعت توانست ۱۴٬۹۶۲ نام دامنه را ثبت کند. او می‌گوید “من بسیار حریص هستم. دوست دارم مالک همه دنیا باشم.”

مایک مان

مایک مان ۴۵ سال دارد و در Delaware زندگی می‌کند. او کار خرید نام دامنه را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرده است. مایک موسس یک ISP است٬ اما در یکی از روزهای سال ۱۹۹۸ پیشنهادی دریافت کرد که برایش بسیار عجیب بود. این پیشنهاد برای خرید نام‌ دامنه Menus.com (که در اختیار مایک قرار داشت) به مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار بود. روز بعد هم یک پیشنهاد ۵۰٬۰۰۰ دلاری دریافت کرد. او می‌گوید ” من به خودم می‌گفتم من تنها ۷۰ دلار برای این نام پرداخت کرده‌ام. روز بعد کارم را به عنوان دلال نام دامنه شروع کردم.”

مان تبدیل به یکی از جاه‌طلب ترین ثبت‌کننده‌های نام دامنه شد و هم اکنون نیز یکی از آنها است. ثبت کردن نامهای جالب در آن روزهای آغازین کار دشواری نبود و بسیاری مشغول به این کار بودند. اما به مرور زمان پیدا کردن نام دامنه مناسب مشکل شد. ثبت کننده‌های نام‌های دامنه تا پاسی از شب کار می‌کردند تا بتوانند نامهایی را که همین چند میکروثانیه پیش آزاد شده‌اند را ثبت کنند. آنها برای انجام دادن این کارها اسکریپتهای مختلفی را می‌نوشتند. به کسانی که با این روش نامهای دامنه منقضی شده را ثبت می‌کردند “Drop Catchers” می‌گویند. پادشاه دراپ کچرها فرد مرموزی است به نام “یو‌ ین” که مجموعه دامین‌هایی را که ثبت کرده‌بود به قیمت ۱۶۴ میلیون دلار در سال ۲۰۰۵ به مارچکس فروخت.

مان کسب‌وکاری را راه‌اندازی کرد به نام BuyDomains که آن‌را در سال ۲۰۰۵ با رقم ۸۰ میلیون دلار فروخت. این کسب‌وکار که هم‌اکنون NameMedia نام دارد یکی از قوی‌ترین بازیگران این بخش است. مان همراه با فروش شرکتش یک Patent را هم که مربوط به سیستمی بود که نام دامنه ایجاد کرده و برای ثبت پیشنهاد می‌کرد را نیز فروخت. این Patent را مان در سال ۲۰۰۳ ثبت کرده بود.

مان کسب‌.کارهای دیگری هم دارد و به همین دلیل ۴ سالی بود که کار خرید و فروش دامین را ترک کرده بود اما به محض اینکه فرصت کند این کار را از سر می‌گیرد. برای مثال حدود ۲ سال پیش فرصتی دست داد و مان از آن روز تا به حال به طور متوسط هر روز ۳۰۰ نام دامنه را ثبت کرده‌ است. او این نام‌ها را از طریق سایت DomainMarket.com به فروش می‌رساند. این کسب و کار هر ماه حدود ۴۰۰٬۰۰۰ دلار برایش سود دارد.

مایک مان برای انجام این کار از دو نوع ابزار مختلف استفاده می‌کند. یکی فیلتر نرم‌افزاری و دیگری فیلتر انسانی. او نرم‌افزاری را ساخته‌ است که کلمات مورد توجه گوگل را جستجو کرده و ترافیک احتمالی آن‌ها را بررسی می‌کند. از میان‌شان٬ تعدادی را که ممکن است مشکلات کپی رایت را به همراه داشته باشد حذف کرده و سپس به باقی نامها امتیاز داده و آن‌ها را مرتب می‌کند. بعد از این مرحله نوبت به فیلتر انسانی می‌رسد.

مایک می‌گوید:”ما فیلتر داریم اما من بهترین فیلتر انسانی برای این کار در دنیا هستم. فکر نمی‌کنم کسی بتواند با سرعتی که من لیست‌ها را می‌خوانم آنها را خوانده و درک کند که در حال انجام چه کاری است. البته این کار٬ کار بسیار دشواری است اما کاری است که من برای کسب درآمد از این کار استفاده می‌کنم. بعد از این مرحله دوباره کار به ماشین‌ها سپرده می‌شود و شروع می‌کنند به ثبت کردن نامها.”
برخی از این دلال‌ها برای ثبت نام‌های دامنه خودشان کارگزاری دارند و هزینه‌ای را به واسطه‌ها پرداخت نمی‌کنند٬ اما مایک مان از کارگزاریهای مختلفی استفاده می‌کند و هزینه‌ای که برای ۲ روز کار پرداخت کرده در حدود ۱۰۰٬۰۰۰ دلار است.

آوریل 25th, 2012 | تعداد بازدید/121 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir