صفحه اصلی | فرم درخواست | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما
******************************
تبلیغات
******************************

12 نوع پروكسايد مورد نياز پتروشيمي بومي سازي مي شود

رئیس گروه توسعه محصول ومواد شیمیایی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار کرد: از 1.5 سال قبل فرآیند بومی سازی 12 نوع پروکساید در این شرکت آغاز شده و میزان پیشرفت و بومی سازی  به 70در صد رسیده است.

دکتر علی رنجی افزود: دانش فنی این 12 نوع پروکساید در کشور بومی سازی شده و چندین نوع از پروکسایدها در مرحله تجاری سازی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در گروه توسعه محصول ومواد شیمیایی 3 نوع اولویت بندی انجام شده و بر این اساس برای تدوین دانش فنی، تولید و خودکفایی کامل برنامه ریزی های جامعی انجام شده است.

رئیس گروه توسعه محصول ومواد شیمیایی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: تامین پروکساید ها به علت تحریم در چند سال گذشته  از سوی شرکت های پتروشیمی با مشکل موجه بود اما اکنون متخصصان ایرانی به دانش فنی مورد نیاز دست یافته اند.

وی با بیان این که در ساخت و تولید آمین های فرموله شده کشورمان خود کفا شده گفت: پیش از این یک شرکت معتبر اروپایی نیاز مجتمع های پتروشیمی را تامین می کرد اما اکنون فرمولاسیون آن بومی شده و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیاز مجتمع های داخلی را تامین می کند.

رنجی گفت: تولید پلی اتیلن های زیست تخریب پذیر از دیگر طرح های پژوهشی گروه توسعه محصول ومواد شیمیائی که به زودی تولید آن آغاز خواهد شد که تحولی بزرگ در صنعت پتروشیمی ایران به شمار می رود.

وی تصریح کرد: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اماده واگذاری دانش فنی این محصول ارزشمند است.

رنجی با بیان این که در مجموع گروه توسعه محصول و مواد شیمیایی آماده واگذاری 14 دانش فنی است گفت: با توجه به تجربه ارزشمند کارشناسان ایرانی روند خود کفایی در تولید محصولات پایه مورد نیاز در صنعت پتروشیمی ایران با شتاب ادامه دارد.

جولای 17th, 2013 | تعداد بازدید/62 views | دسته بندی : تازه ها

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir


استفاده از مطالب این پایگاه در وبلاگ ها و وبسایت ها با ذکر نام منبع ( مرکز فناوری و اطلاعات ایران ) مجاز می باشد
CopyRight (C) Iran Information Technology Center i-ITC.ir
پیاده سازی شده توسط شرکت فنی مهندسی توسعه آرمان پندار (فتاپ)