صفحه اصلی | فرم درخواست / ثبت شکایات | پیش فاکتور | مدیریت پنل پیامکی | همکاری با ما | ورود / ثبت نام فانوشت

نگاه سیاسی را در جشنواره ها دخالت ندهیم


دیدگاه داوران جشنواره تجسمی جوانان


نگاه سیاسی را در جشنواره ها دخالت ندهیم

به گزارش همشهری آنلاین، جمال رحمتی؛ کاریکاتوریست و عضو هیات داوران بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان گفت: شناسایی استعدادها و در مرحله بعد پرورش آنها از مهمترین وظایف جشنواره های جوانان است و در صورتی که حمایت هایی از استعدادها نشود ممکن است بعضی از هنرمندان جوان در نیمه راه سرخورده شوند.

رحمتی که در نخستین دوره جشنواره تجسمی جوانان شرکت داشته و در بیستمین دوره داور است درباره بخش کاریکاتور گفت: در بخش کاریکاتور چهره تعدادی از هنرمندان جوان شرکت کننده در سطح کاملا حرفه ای هستند و توانایی قابل توجهی دارند در کارتون موضوعی نیز جوانان خلاقی شرکت کرده اند اما در بخش چهره جوانان در سطح حرفه ای هستند.

احمد وکیلی؛ داور رشته طراحی و نقاشی بیستمین جشنواره تجسمی جوانان نیز درباره این جشنواره گفت: جشنواره ها باید به نحوی برنامه ریزی شود که جامع نگر باشد و نگاه سیاسی در جشنواره ها و عرصه هنر دخالت نداشته باشد، بلکه جشنواره به عنوان فرصتی برای رقابت جوانان دیده شود.

مرتضی زاهدی؛ داور رشته تصویرسازی جشنواره تجسمی جوانان نیز معتقد است: هنرمندان جوان در جشنواره ها می‌توانند مسیر خود را پیدا کنند، در واقع جشنواره فضای رقابت است و جای پرورش نیست.

هنرمندان جوان را می‌توان از مسیر جشنواره به حرفه ای شدن سوق داد.

بهمن عبدی؛ داور رشته کاریکاتور بیستمین جشنواره تجسمی جوانان درباره این جشنواره گفت: اگر هنرمندان حرفه ای ما تیم ملی باشند، هنرمندان جوان تیم امید هستند که لازم است به آنها به طور جدی توجه شود.

آگوست 28th, 2013 | تعداد بازدید/51 views | دسته بندی : تازه ها
محمود رضا مرادی مهرآبادی

محمود رضا مرادی مهرآبادی

از سال 1375 فعالیت خود را در حوزه رایانه و هنر آغاز کردم - مدرس فناوری اطلاعات و شاخه های هنری - http://moradiphoto.ir